Wordpress Yazı İçine Reklam Ekleme

WPCİNİpuçları16 Yorum

WordPress yazı içine reklam eklemek çoğu kullanıcının uyguladığı bir Adsense yerleşimi yöntemidir. Çünkü Adsense, yazı içine reklam eklemenin faydalı olacağını belirtiyor. Çoğu durumda bu reklamlar ilk paragrafın ya da ikinci paragrafın sonunda olur.

Bu makalede, eklenti kullanarak ve manuel olarak özel bir kod ile yazı içerisine belirli paragrafların ardından reklamların nasıl ekleneceğini göstereceğiz.

Eklentisiz WordPress Yazı İçine Reklam Ekleme

Eğer manul olarak eklenti kullanmadan reklam kodunuzu yazı içerisine eklemek isterseniz vereceğimiz kod tam size göre.

Temanızın functions.php dosyasına aşağıdaki kodları yapıştırın:

<div> tagları arasına reklam kodunuzu yapıştırdıktan sonra dosyanızı kaydedin. Hepsi bu kadar.

İsterseniz div tagına Css ile istediğiniz özelliği verebilirsiniz. Eğer başka bir paragfa yerleştirmek isterseniz “2” rakamını kafanıza göre değiştirin.

Wordpress Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi

Insert Post Ads eklentisini yükleyip etkinleştirin. Etkinleştirdikten sonra eklentinin ayarlarına tıklayın.

Post Adverts » Add New sekmesinde reklamına bir isim takın, reklam kodunu girin ve ardından reklam kodunu görüntülemek istediğiniz paragrafı seçin. Yayımla dediğinizde işleminiz tamamlanmış olacak.

Wordpress Yazı İçine Reklam Eklentisi

WordPress Yazı İçine Reklam Eklentisi

Settings sekmesinde ise reklamı Yazılarda veya Sayfalarda gösterip göstermeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Makalenizin altına reklam koymak isterseniz WordPress yazı altına reklam ekleme konumuzu inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

WordPress Rastgele Yazı Gösterme (Eklentili ve Eklentisiz) WordPress rastgele yazı göstermek bazı kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan bir yöntem. Rastgele yazı görüntüleme, kullanıcılarınıza daha fazla...
Yandex Webmaster’a Site Ekleme Nasıl Yapılır? Yandex Webmaster'a site nasıl eklenir öğrenmek ister misiniz? Google, Bing veya Yandex'in web yöneticisi araçları, web sitenizi optimize etmenize, sit...
Ziyaretçiye Kendi IP Adresini Gösterme WordPress'te tek tek ziyaretçilerin IP adreslerini tespit etme ve görüntüleme imkanımız var. Bu makalede, size, kullanıcının IP adresini WordPress'de ...
WordPress Otomatik Güncelleme E-posta Bildirimini Devre Dışı Bırakın... WordPress otomatik güncelleme sitenizi kurarken varsayılan olarak bildirimlerin e-mail yoluyla gönderilmesi seçeneği vardır. Bu seçenek size her otoma...

16 Yorum: “WordPress Yazı içine Reklam Nasıl Eklenir? (Eklentili ve Eklentisiz)”

 1. Peki bunu metin içinde 2. paragrafa ekledik ama reklam ortada öylece çıkıyor. Reklamı 2. paragraf sol köşeye şeklinde nasıl ayarlayabiliriz ? Sağ tarafında metin olacak şekilde ? yardım edermisiniz.

  1. Merhaba Ulaş.

   funcitons.php dosyasına eklediğimiz kod içerisinde bulunan "<div>" etiketine "float:left" değeri vermelisin. Örneğin style.css dosyasına ".reklam{float:left;max-width:300px}" ekleyip, functions.php kodunu "<div class="reklam">" şeklinde değiştirebilirsin.

   Veya “Ad Insert” gibi reklam kodu ekleme eklentilerini kullanabilirsin.

   1. Hocam eklentisiz şekilde bunu yapmak istiyorum stlye.css içerisine en alta .reklam{float:left;max-width:300px} ekledim bunu sonra gidip yazan yeri bununla değiştirdim fakat değişen birşey olmadı. Yardımcı olursan sevınırım

    1. Merhaba Ufuk.

     <div class=reklam>Reklam kodu</div>

     Şeklinde değiştirirsen olması gerekir. Verdiğimiz kodu da functions.php dosyana eklemelisin.

  1. Merhaba Barış,
   Bu kod bütün content içeriklerde çalışıyor. Belirli yazı tiplerini hariç tutmak için yapacakların konusunda yardımcı olamayacağım.

 2. Teşekkürler kod için. Peki eklenti kullanmadan sadece tek paragraf değil de birden fazla paragraftan sonra reklam eklemek istersek? Örneğin 2. ve 4. paragraftan sonra? Yardımcı olursanız makbule geçer.

 3. Bu kod ile sadece yazı sayfalarına reklam ekleniyor. if ( is_single() && ! is_admin() ) kodundaki single yerine page yazdığımda sayfalarda görünüyor. Ben her ikisinde reklam göstermek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Şu şekilde değiştirdiğinizde isteğiniz gerçekleşmiş olacaktır.

   if ( is_page() || is_single() && ! is_admin() )

   “||” veya anlamına geliyor. WordPress Developer üzerinden “Conditional” etiketlerini araştırabilirsiniz.

 4. Merhaba hocam öncelikle verdiğiniz bilgiden ötürü teşekkür ediyorum. Paylaştığınız kodu siteme ekledim. iyi çalıştı fakat o kodu 2 defa kopyalayıp functions.php dosyasının içine yapıştırdım. ancak hata verdi sayfayı yeniledim functions.php dosyası kayboldu simdi sitedeki yazılar gözükmüyor nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilir misiniz.

  1. En ufak bir hataya karşı mutlaka yedek almalısınız. Yedek aldıktan sonra editleme yapmalısınız. Notepad++ kullanıyorsanız, yaptığınız işlemi geri alabilirsiniz.

   Kodu birden fazla eklemeniz hataya yol açabilir. Insert Post Ads eklentisini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir