Wordpress Yazı İçine Reklam Ekleme

WPCİNİpuçları12 Yorum

WordPress yazı içine reklam eklemek çoğu kullanıcının uyguladığı bir Adsense yerleşimi yöntemidir. Çünkü Adsense, yazı içine reklam eklemenin faydalı olacağını belirtiyor. Çoğu durumda bu reklamlar ilk paragrafın ya da ikinci paragrafın sonunda olur.

Bu makalede, eklenti kullanarak ve manuel olarak özel bir kod ile yazı içerisine belirli paragrafların ardından reklamların nasıl ekleneceğini göstereceğiz.

Eklentisiz WordPress Yazı İçine Reklam Ekleme

Eğer manul olarak eklenti kullanmadan reklam kodunuzu yazı içerisine eklemek isterseniz vereceğimiz kod tam size göre.

Temanızın functions.php dosyasına aşağıdaki kodları yapıştırın:

<div> tagları arasına reklam kodunuzu yapıştırdıktan sonra dosyanızı kaydedin. Hepsi bu kadar.

İsterseniz div tagına Css ile istediğiniz özelliği verebilirsiniz. Eğer başka bir paragfa yerleştirmek isterseniz “2” rakamını kafanıza göre değiştirin.

Wordpress Yazı İçine Reklam Ekleme Eklentisi

Insert Post Ads eklentisini yükleyip etkinleştirin. Etkinleştirdikten sonra eklentinin ayarlarına tıklayın.

Post Adverts » Add New sekmesinde reklamına bir isim takın, reklam kodunu girin ve ardından reklam kodunu görüntülemek istediğiniz paragrafı seçin. Yayımla dediğinizde işleminiz tamamlanmış olacak.

Wordpress Yazı İçine Reklam Eklentisi

WordPress Yazı İçine Reklam Eklentisi

Settings sekmesinde ise reklamı Yazılarda veya Sayfalarda gösterip göstermeyeceğinizi seçebilirsiniz.

Makalenizin altına reklam koymak isterseniz WordPress yazı altına reklam ekleme konumuzu inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekecek Benzer Yazılar

WordPress Web Siteyi İnternetten Kalıcı Olarak Silmek WordPress kurulumunuzu kaldırmak, sizin internet'ten tamamen silmez. Geçmişinizi ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu yazıda İnternet'ten bir WordPr...
27 Faydalı WordPress Functions.php Kodu Tüm WordPress temaları içerisinde functions.php dosyası bulunur. Bu dosya bir eklenti görevi görür ve WordPress sitenizde çok farklı ve güzel şeyler y...
WordPress 404 Sayfaları Anasayfaya Yönlendirme 404 hata sayfaları her web sitesinin parçasıdır. Tek sayfa bir siteyi kodlarken, özel bir 404 sayfası oluşturacak vaktiniz olmayabilir. Bu durumda, 40...
WordPress Belirli Kategorideki Yazıları Gösterme Wordpress sidebar kısmında sizin seçtiğiniz kategoriye ait son yazıları göster ister misiniz? Bu makalede, WordPress kenar çubuğunuzdaki son gönderile...
12 Yorum “WordPress Yazı içine Reklam Nasıl Eklenir? (Eklentili ve Eklentisiz)”
 1. Peki bunu metin içinde 2. paragrafa ekledik ama reklam ortada öylece çıkıyor. Reklamı 2. paragraf sol köşeye şeklinde nasıl ayarlayabiliriz ? Sağ tarafında metin olacak şekilde ? yardım edermisiniz.

  1. Merhaba Ulaş.

   funcitons.php dosyasına eklediğimiz kod içerisinde bulunan "<div>" etiketine "float:left" değeri vermelisin. Örneğin style.css dosyasına ".reklam{float:left;max-width:300px}" ekleyip, functions.php kodunu "<div class="reklam">" şeklinde değiştirebilirsin.

   Veya “Ad Insert” gibi reklam kodu ekleme eklentilerini kullanabilirsin.

   1. Hocam eklentisiz şekilde bunu yapmak istiyorum stlye.css içerisine en alta .reklam{float:left;max-width:300px} ekledim bunu sonra gidip yazan yeri bununla değiştirdim fakat değişen birşey olmadı. Yardımcı olursan sevınırım

    1. Merhaba Ufuk.

     <div class=reklam>Reklam kodu</div>

     Şeklinde değiştirirsen olması gerekir. Verdiğimiz kodu da functions.php dosyana eklemelisin.

  1. Merhaba Barış,
   Bu kod bütün content içeriklerde çalışıyor. Belirli yazı tiplerini hariç tutmak için yapacakların konusunda yardımcı olamayacağım.

 2. Teşekkürler kod için. Peki eklenti kullanmadan sadece tek paragraf değil de birden fazla paragraftan sonra reklam eklemek istersek? Örneğin 2. ve 4. paragraftan sonra? Yardımcı olursanız makbule geçer.

  1. Bu kodu çoğaltarak istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Sadece paragraf numaralarını değiştireceksiniz. İyi çalışmalar.

 3. Bu kod ile sadece yazı sayfalarına reklam ekleniyor. if ( is_single() && ! is_admin() ) kodundaki single yerine page yazdığımda sayfalarda görünüyor. Ben her ikisinde reklam göstermek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Şu şekilde değiştirdiğinizde isteğiniz gerçekleşmiş olacaktır.

   if ( is_page() || is_single() && ! is_admin() )

   “||” veya anlamına geliyor. WordPress Developer üzerinden “Conditional” etiketlerini araştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir