Wordpress Ping Servisleri

WPCİNSEO2 Yorum

Web sitemizin her zaman Arama Motorları tarafından mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dizine eklenmesini isteriz. Fakat arama motoru botlarının yazılarımızı taramasını ve indexlemesini beklemek zorundayız. Blogun daha hızlı indekslenmesi için WordPress ping servisleri kullanabilirsiniz.

Wordpress Ping Servisleri Ne işe Yarar?

Hızlı index almanın bir yöntemi daha var. Web sitenizi pingletmek blog’unuzun güncellendiğini arama motorlarına bildirmenizi sağlar. Ping, bir blog’un sunucusuna içeriğinin güncellendiğini bildiren bir XML-RPC tabanlı itme mekanizmasıdır.

İsterseniz yeni bir yazı yazdığınızda elle ping servislerine ekleyebilirsiniz. Ya da Google Search Console girerek manuel ekleyebilirsiniz. Ancak manuel pingleme sıkıcı ve zaman alıcıdır. Bunlarla uğraşmak yerine bu işi otomatik yapan servislere başvurmak daha mantıklı.

Ping servisleri otomatik olarak çalışır. Yeni bir yazı yayınladığınızda veya eski bir yayını değiştirdiğinizde, ping hizmetleri arama motorlarını ve blog dizinlerini siteyi indexlemek üzere bildirir.

Wordpress Ping Servisleri Listesi

Wordpress Ping Servisleri Nasıl Eklenir?

WordPress kurulumunu yaptıktan sonra zaten WordPress otomatik olarak bazı önemli ping servislerini varsayılan olarak listesine alır. Kontrol size olduğu için daha fazla ping servisi ekleyebiliriz.

Öncelikle WordPress web sitenize giriş yapıp admin sayfanıza gelin. Sol menüde ki “Ayarlar” bölümünden “Yazma” sekmesine tıklayın.

Wordpress Ping Servisleri Güncelleme

“Yazma” ayarları sayfasına geldiniz. Mouse aşağıya kaydırın ve aşağıdaki “Servisleri Güncelle” başlığının altında bulunan metin kutusuna, bizim yukarı verdiğimiz listeyi kopyalayıp, yapıştırın ve değişikleri kaydedin. Hepsi bu kadar.

Wordpress Ping Servisleri Listesi

Bundan sonra yeni bir yazı yayınladığınızda listemizde ki tüm servisler bilgilendirilecek.

Benzer Yazılar

Türkiye’nin En iyi SEO Firması Hangisi? SEO firması, kısaca web sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getiren ve özellikle organik arama sonçularında görünürlüğünüzü artıran şirketlerdir. P...
Pinterest Analytics Nedir? Ne işe Yarar? Pinterest analytics, sitenizden sabitlenmiş tüm görüntüler için istatistikler göstererek sitenizin performansını izlemenize yardımcı olur. Pinterest b...
Ücretsiz SSL Sertifikası Alma ve Kurulumu Ücretsiz SSL sertifikası hemen hemen çoğu hosting şirketi tarafından ücretsiz olarak dağıtılıyor. Bunun yanında ücretli olarak satan şirketlerde yok d...
Google Sıralama Kriterleri 2018 Google sıralama kriterleri web sitenizin arama motoru sonuçlarında ve özellikle Google da üst sıralarda çıkmak için gerekli olan kriterlerdir. Siz de ...

2 Yorum: “Güncel WordPress Ping Servisleri”

 1. Merhaba;
  Bu listede sadece blogsearch.google olanlar çalışıyor. Diğerlerinin neredeyse yarıdan fazlası çalışmıyor ve geriye kalanların bir çoğunun alan adı düşmüş. Listedekileri kontrol edip güncellemenizi tavsiye ederim.

  1. Merhaba Doruk,
   Geri bildirim için teşekkür ederim liste güncellendi.
   Artık ping servisleri eskisi gibi kullanılmıyor.
   Yakında bu sistemin tamamen kaldırılacağını düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir