Wordpress Kırık Link Kontrol Etme

WPCİNEklentiler1 Yorum

Toplu olarak WordPress kırık link kontrolü ve düzeltme işlemi için basit bir eklenti kullanacağız. Bir bağlantıya tıkladığınızda ve “404 sayfa bulunamadı” hatasıyla sonuçlandığında eminim kötü hissedeceksiniz. Kırık bağlantılar sinir bozucu ve kötü kullanıcı deneyimi yaratıyor.

Ayrıca web sitenizin SEO’su için kötü bir durumdur. Özellikle bu kırık bağlantılar kendi sitenize yapılan iç bağlantılar olursa daha kötü. Bu durum, özellikle bir siteyi yeni etki alanı adına taşıdığınızda ortaya çıkabilir.

İsterseniz 404 sayfaları anasayfaya yönlendirme işlemi yapabilirsiniz. Bu makalede, site SEO’nuzu iyileştirmek için kırık linklerin WordPress’de nasıl düzeltileceğini göstereceğiz.

WordPress Kırık Link Bildirme Eklentisi

Kırık linkleri tespit etmek için yapmanız gereken ilk şey, Broken Link Checker eklentisini yükleyip etkinleştirmektir.

Etkinleştirme sonrasında, Ayarlar » Bağlantı Bildirici sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Eklenti, arka planda web sitenizde kırık bağlantılar aramayı otomatik olarak başlatacaktır.

Sitenizde ne kadar içeriğe sahip olduğunuza bağlı olarak, yayınlarınızı incelemek ve sonuçları görüntülemek zaman zaman alabilir.

İşlem tamamlandıktan sonra, aynı sayfada bulunan kırık bağlantıların sayısı ile bir bağlantı göreceksiniz.

Wordpress Kırık Link Bulma

WordPress Kırık Link Bulma

Kırık bağlantıları, o bağlantıya tıklayarak veya Araçlar »Kırık Bağlantılar sayfasına giderek görebilirsiniz . Burada, eklenti tarafından tespit edilen kırık bağlantıların tümünü göreceksiniz:

Wordpress Kırık Link Bildirme

WordPress Kırık Link Bildirme

Bir URL’yi kırık bağlantılar sayfasından doğrudan düzenleyebilir veya ait oldukları yayını düzenleyebilirsiniz. Alternatif olarak, bozuk tüm bağlantıların bağlantısını kesmek, yönlendirmeleri düzeltmek, kırık değil olarak işaretlemek gibi toplu eylemler gerçekleştirebilirsiniz.

Kırık bağlantıları düzelttikten sonra, eklentiyi devre dışı bırakmanız ve kaldırmanız gerekir. Broken Link Checker, yoğun kaynak kullanan bir eklentidir ve bozuk bağlantıların olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmek için web sitenizi yavaşlatabilir.

WordPress kırık link sayısını üç ayda bir kontrol etmenizi öneririz. Web siteniz büyüdükçe, eski yayınların çoğunun artık bulunmayan harici sitelere bağlantılar olduğunu anlayacaksınız.

Kırık bağlantıları onararak, hemen çıkma oranını azaltmaya ve sayfa görüntülemelerini artırmaya yardımcı olacak kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz.

Bu makalenin kırık linkleri WordPress’de nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz.

Benzer Yazılar

Tüm WordPress Yazılarını Bir Sayfada Nasıl Görüntülersiniz? Tüm WordPress yayınlarınızı bir sayfada görüntülemek ister misiniz? Arşiv sayfası hazırlayarak tüm WordPress yazılarını tek bir sayfada gösterebilirsi...
En iyi WordPress Yedekleme Eklentisi Karşılaştırması Bir gün uyanıp, yataktan çıkıp gözlerinizi ovup bilgisayarınıza doğru ilerlersiniz. Güzel bir gün sizi bekliyor, heyecanlısınız ve kalbiniz güm güm at...
En iyi WordPress Cache Eklentisi Karşılaştırması Web sitenizin açılış hızını artıran ve optimize eden yararlı uygulamalara WordPress cache eklentisi diğer adıyla önbellekleme eklentileri denir. Herha...
Yoast vs All in One Seo Pack Karşılaştırması En iyi WordPress SEO eklentisini mi arıyorsunuz? Öyleyse, muhtemelen iki en popüler SEO eklentisi arasında kalmışsınızdır. Yoast mı All in One SEO mu?...

1 Yorum: “WordPress Kırık Link Kontrolü ve Düzeltme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir