En iyi Wordpress Hosting

WPCİNHostingYorum Yaz

Genellikle göz ardı edilen web hosting, her başarılı web sitesinin en önemli bileşenlerinden biridir. İhtiyaçlarınız için kaliteli hosting seçimi, SEO puanını artırabilir. Ücretsiz, Paylaşımlı, VPS, Dedicated planları gibi çeşitli WordPress hosting seçenekleri bulunmaktadır. Bu kılavuzda, web siteniz için Wordpress Hosting alırken dikkat etmeniz gerekenler üzerinde duracağız.

Ayrıca hosting firmaları hakkında teknik bilgileri öğrenmek için mutlaka okuyun: En iyi Hosting Firması

Wordpress Hosting Gereksinimleri Nelerdir?

WordPress’in çok hafif bir altyapısı vardır ve hemen hemen tüm web hosting şirketleri ile uyumludur. WordPress’in kurulumu için gerekli gereksinimler şunlardır:

  • PHP sürüm 7 veya daha üstü
  • MySQL sürümü 5.6 veya daha üstü

WordPress popülerliği nedeniyle, tüm web hosting firmaları WordPress için tek tıklama ile kolay kurulum sistemi kullanırlar.

Hosting Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hız, güvenlik ve güvenilirlik, WordPress hosting seçerken göz önüne almanız gereken önemli faktörlerdir. Ancak, düşünmeniz gereken en önemli faktör “Sizin ihtiyaçlarınız“‘dır. WordPress hosting satın almadan önce ihtiyaçlarınızı değerlendirmeli ve bu yönde bir paket satın almalısınız.

Daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için: Hosting alırken dikkat edilmesi gerekenler adlı makalemizi okuyun.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, Ücretsiz, Paylaşımlı, VPS, Dedicated gibi farklı türde web barındırma seçenekleri bulunmaktadır. Hangisinin sizin için en iyi çözüm olduğunu belirlemek için bu seçeneklerden her birine bir göz atalım.

Ücretsiz WordPress Hosting

Ücretsiz web hosting hizmeti bir çok yerde var, ancak neredeyse hepsinin bir çeşit dayatması var. Genellikle, çevrimiçi forumlarda veya küçük gruplarda sunulmakta olan ücretsiz hosting bulabilirsiniz. Bazı şartları zorunlu kılarlar, banner reklamlarını sitenize koymanız, pop-up pencere reklamlarına izin vermeniz istenir.

Bazıları (bunlar genelde webmaster forum sitelerinde dolaşıp backlink kazanmak isteyen kişiler olur), sitenizin altbilgisine bir link yerleştirmenizi isteyebilir. Bu şekilde kendilerine bir şekilde kazanç elde etmiş olurlar.

Reklamlardan bağımsız olarak en büyük dezavantajı, güvenilmez olduklarıdır. Bu kişinin ücretsiz hizmeti sunmayı ne zaman durduracağını asla bilemezsiniz. Seni her zaman yarı yolda bırakabilirler. Web siteniz veya işletmeniz hakkında ciddi iseniz ücretsiz hosting yalanına ortak olmamalısınız.

Paylaşımlı WordPress Hosting

Paylaşımlı hosting, WordPress’e yeni başlayanlar tarafından kullanılan en popüler türdür. Yeni kullanıcılar için en hesaplı ve açıkçası iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Paylaşımlı host, çok sayıda siteyle büyük bir sunucu paylaştığınız yerdir. Aynı sunucudaki birden fazla siteye sahip olmak, barındırma sağlayıcıları hizmeti çok uygun bir fiyatta sunabilir.

Tüm sağlayıcılar arasında paylaşımlı hosting ile gördüğümüz en büyük yalan “sınırsız kaynak”tır. Sınırsız diye bir şey yoktur. Sınırsız derken, halen kullanım kısıtlamalarına sahipsiniz. Siteniz önemli miktarda sunucu yükü almaya başlarsa, hesabınızı yükseltmenizi isterler. Bu işlemi yapmazlarsa, aynı sunucuda barındırılan diğer sitelerin genel performansı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Paylaşımlı hosting, yeni başlayan blogcular ve küçük işletmeler için en iyi çözümdür.

Wordpress VPS Hosting

Özel Sanal Sunucu (Virtual Private Server – VPS) bir fiziksel sunucu bilgisayarını, müşterinin ihtiyacına göre birden çok sunucuya bölme yöntemidir. Sunucuyu başkasıyla paylaşıyorsunuz olsa da, bu size adanmış bir sunucu kadar neredeyse aynı kontrole sahip olmanızı sağlar.

Aynı zamanda ayrı bir fiziksel bilgisayar gizliliğine sahiptir ve belirli sunucu yazılımlarını çalıştırmak üzere yapılandırılabilir. Genellikle geliştiriciler ve orta ölçekli blog yazarları VPS’yi kullanmaktadır. Herhangi bir teknik bilgiye sahip değilseniz, Yönetilen VPS(Managed)’yi satın aldığınızdan emin olmanız gerekir . Bu, WordPress hosting sağlayıcılarının tüm sistem yükseltmelerini yönettiği ve gerekirse size yardımcı olması için hazır oldukları anlamına gelir.

VPS hosting, orta ölçekli işletmeler, yüksek trafikli bloglar ve geliştiriciler için en iyisidir.

Wordpress Dedicated Server

Dedicated server, hosting sağlayıcısından kiralayabileceğiniz fiziksel bir sunucudur. Bu, işletim sistemi seçimi, donanım vb. dahil olmak üzere sunucu üzerinde tam denetime sahip olmanızı sağlar. Yeni başlamış iseniz, adanmış bir sunucuya ihtiyacınız yoktur. Siteniz önemli miktarda trafik aldığında, o zaman atanmış bir sunucuya geçmeyi düşünmelisiniz.

Bir sistem yöneticiniz yok ise veya sunucularla ilgili tecrübeniz yoksa, yönetilen bir sunucuya sahip olmanızı öneririz. Yönetilen adanmış sunucular sunan WordPress barındırma sağlayıcıları, sunucularınızı koruyan tam zamanlı sistem yöneticileri çalıştırmaktadır. Yazılım güncellemeleri yapmakla birlikte, sunucu izleme, telefon desteği vb. yapılmaktadır.

Dedicated server son derece yüksek trafik blogları için en iyisidir.

Artık tüm WordPress barındırma seçeneklerinizi bildiğinize göre, şimdi bir karar vermenin zamanı geldi. Trafiğinize, ziyaretçi sayınıza göre yukarıda ki paketlerden birini(hangisi size daha uyumlu ise) seçmelisiniz.

Benzer Yazılar

Kurban Bayramında İndirim Yapan Hosting Firmaları Kurban bayramı geldi çattı. Bayramlar gelince insanın içini bir huzur kaplar. Bir sevinç sarmalı oluşur. Sanırım küçükken bayramlarda bize alınan hedi...
SSD Hosting Nedir? HDD ile Arasındaki Farklar Nelerdir? Hosting alırken, satın aldığınız paketin özelliklerine detaylı bir şekilde baktığına emin misin? Bence çoğu insan ayrıntılara dikkat etmiyor. Bu detay...
2019 Yılbaşında Kampanya Yapan Hosting Firmaları 29.12.2018 - GüncellendiMerhaba arkadaşlar. Şimdiden yeni yılınızı kutlarım. Önümüzdeki yılda, henüz başarıya ulaşamamış kişiler için hedeflerine ...
Ucuza Domain Nereden Alınır? En Ucuz Domain Firması Alan adı satın almak için pek çok şirket bunuluyor. Çoğu firma saygın olmakla birlikte, domaini kimden alacağınıza karar verirken dikkat edilmesi gere...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir