Wordpress Güvenlik Eklentisi

WPCİNEklentiler, Güvenlik1 Yorum

WordPress güvenlik eklentisi mi arıyorsunuz? WordPress güvenlik duvarı eklentileri, web sitenizi zarara uğratmak için yapılan atak (DDoS) saldırılarına karşı korur. Bu yazımızda, en iyi WordPress firewall eklentilerini karşılaştırmalı olarak inceleyeceğiz.

(Firewall) Güvenlik Duvarı Eklentisi Ne İşe Yarar?

WordPress güvenlik duvarı(firewall) eklentisi, web siteniz ile sitenize gelen tüm trafik arasında kalkan görevi görür. Bu web uygulama güvenlik duvarları, web sitenizin trafiğini izler ve WordPress sitenize ulaşmadan önce birçok ortak güvenlik tehditlerini engeller.

WordPress güvenliğinizin önemli ölçüde geliştirilmesinin yanı sıra , genellikle bu web uygulama güvenlik duvarları web sitenizi hızlandırır ve performansı artırır.

WordPress firewall eklentilerinin yaygın olarak kullanılan iki türü vardır.

DNS Seviyesi Web Sitesi Güvenlik Duvarı – Bu güvenlik duvarı, bulut proxy sunucuları aracılığıyla web sitenizin trafiğini yönlendirir. Bu, yalnızca web sunucunuza orijinal trafik göndermesine izin verir.

Uygulama Seviyesi Güvenlik Duvarı – Bu güvenlik duvarı eklentileri, trafiği sunucunuza eriştikten sonra ancak çoğu WordPress komut dosyasını yüklemeden önce inceler. Bu yöntem, sunucu yükünü azaltmak için DNS düzeyinde güvenlik duvarı kadar etkili değildir.

DNS düzeyinde bir güvenlik duvarı kullanması öneriliyor çünkü orijinal web sitesi trafiğini ve kötü istekleri karşılaştırmak açısından son derece iyi bir performans sergiliyorlar.

Bunu binlerce web sitesini izleyerek, eğilimleri karşılaştırarak, botnet arayan, kötü IP’leri bilinen ve kullanıcılarınızın normalde hiç talep etmeyeceği sayfalara gelen trafiği engelleyerek bunu gerçekleştirirler. DNS düzeyinde web sitesi güvenlik duvarları, web sitenizin sunucunuzdaki yükünü önemli ölçüde azaltır.

Wordpress Güvenlik Eklentileri

Web sitenizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress güvenlik eklentisi litemize bir göz atalım.

MalCare

Malcare Eklentisi

MalCare, web siteniz için tek tıklamayla çalışan bir güvenlik eklentisi. BlogVault’un arkasındaki ekip tarafından geliştirilen MalCare eklentisi, web sitenizi yapılan giriş denemeleri, ziyaretler ve hatalar gibi sitenin trafiğini izler. Daha sonra bu verileri WordPress veritabanınıza kaydeder.

Düzenli aralıklarla MalCare sunucuları, yukarıdaki verilerin durumunu öğrenmek için sitenizdeki eklentiyle iletişime geçer. Daha sonra bu verileri, ağlarındaki diğer tüm sitelerdeki verilerle birlikte toplar. Bu daha sonra ağlarında bulunan tüm sitelere saldırıları önlemek için akıllıca kullanılır.

MalCare Eklentisinin Bazı Özellikleri:

 • Güvenlik duvarı üzerinde tam kontrol sahibi ol. Devre Dışı Bırak, Denetle ve Koru.
 • Kötü amaçlı botların sitenize yetkisiz erişim sağlamasını engellemeye çalışır. MalCare, bu tür etkinlikleri yakından takip eder ve bunları otomatik olarak engeller.
 • MalCare, sitenize yalnızca sizin tarafınızdan onaylanan kullanıcılar tarafından erişilmesini sağlar.
 • Son 30 dakikada 3 başarısız denemeden sonra kullanıcılardan Captcha’a girmelerini ister.
 • Son 30 dakikada 6 başarısız denemeden sonra geçici IP engelleme, tüm kötü niyetli giriş yapma girişimlerini geçersiz kılar.
 • Son 1 saat içinde 100 den fazla başarısız girişimde bulunulduğunda, tüm oturumları engeller, böylece hem sitenin güvenliğini hem de performansını korur.
 • Beyaz listeye alınan IP’lerin bilinen kullanıcıları captcha’ları doldurmak zorunda kalmazlar.
 • MalCare, wp-admin oturum açma geçmişi tablosu ve günlükleri aracılığıyla WordPress yöneticinize kaydedilen tüm yetkisiz erişimi içeren düzenli bir rapor sağlar.
 • Web sitenizde tespit edilen herhangi bir kötü amaçlı yazılım hakkında sizi anında uyarır. Web sitenizi istediğiniz zaman taraybilirsiniz. MalCare, kötü amaçlı yazılımların erken tespiti için tüm dosya değişikliklerini takip eder.
 • En karmaşık ve en düşük radarda çalışan malwareleri bile tespit eder. MalCare, web sitesi kodunu incelemek için 100’den fazla sinyalin akıllıca kullanılmasına neden olur;
 • MalCare, günlük olarak zararlı yazılımları tespit etmek için web sitenizdeki tüm dosyaları otomatik olarak tarar.

Fiyatlandırma: Ücretsiz sürümü olmakla birlikte ücretli sürümünü satın almak için buraya tıklayın. Tek bir site için yıllık fiyatı 99$’dır.

Sucuri

Sucuri Güvenlik Eklentisi

Sucuri WordPress Güvenlik Eklentisi

Sucuri, WordPress’in lider web sitesi güvenlik şirketidir. DNS düzeyinde güvenlik duvarı, saldırı önleme ile malware ve kara liste hizmetleri sunuyorlar.

Tüm web sitenizin trafiği, her bir talebin tarandığı cloudproxy sunucularından geçiyor. Meşru trafiklerin geçmesine izin verilir ve tüm kötü amaçlı istek engellenir.

Sucuri, önbellek optimizasyonu, web sitesi hızlandırması ve CDN ile sunucu yükünü azaltarak web sitenizin performansını da geliştirir. Web sitenizi SQL Enjeksiyonları, XSS, RCE, RFU ve bilinen tüm saldırılara karşı korur. En iyi wordpress güvenlik eklentisi diyebiliriz.

Fiyatlandırma: Yıllık 199.99 $ / yıl’dan başlayarak ücretlendirilir .

Cloudflare

Ücretsiz CDN Hizmeti Cloudflare

Cloudflare en iyi temel DDoS koruması içeren özelliği ile tanınır. Ancak, ücretsiz plan içerisinde web sitesi güvenlik duvarı uygulaması içermez. Pro planlarından birini satın almanız gerekiyor. Cloudflare kurulumu konusunda yardım almak için rehberimizi inceleyin.

Cloudflare ayrıca trafik ağınızdan geçtiği anlamına gelen DNS düzeyinde bir güvenlik duvarıdır. Bu, web sitenizin performansını artırır ve alışılmadık derecede yüksek trafik anında kesintileri azaltır.

Pro planı yalnızca katman 3 saldırılarına karşı DDoS koruması içerir. Gelişmiş DDoS katman 5 ve 7 saldırılarına karşı koruma için, en az Business paketine ihtiyacınız olacak.

Cloudflare, CDN, önbelleğe alma ve daha geniş bir sunucu ağı içermesi gibi artıları var. Eksik yanı, uygulama düzeyinde güvenlik taramaları, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, kara listenin kaldırılması, güvenlik bildirimleri ve uyarılar sunmamasıdır. Dosya değişiklikleri ve diğer yaygın güvenlik tehditleri için WordPress sitenizi de izlemiyorlar.

Fiyatlandırma: Pro planı için 20 $ / aylık fiyatlandırma ile başlıyor.

SiteLock

Sitelock Güvenlik Duvarı

SiteLock, web sitesi güvenlik duvarı, DDoS koruması, kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma hizmetleri sunan tanınmış bir web sitesi güvenlik şirketidir.

SiteLock’un, web sitenizin performansını artırmak için tüm planlara dahil edilmiş bir CDN hizmeti içeren DNS düzeyinde bir güvenlik duvarıdır. Günlük malware taramaları, dosya değişikliği izleme, güvenlik uyarıları ve kötücül yazılım kaldırma hizmeti sunar.

Gelişmiş DDoS koruması eklenti olarak sunulurken, tüm planlar temel DDoS koruması içerir. Ayrıca, müşterilerin web sitelerinde SiteLock güven mührünü görüntülemesine izin veriyorlar.

Fiyatlandırma: 299 $ / yıllık başlayan fiyatlarla.

Wordfence

Wordfence WordPress Güvenlik Eklentisi

Wordfence WordPress Güvenlik Eklentisi

Wordfence, yerleşik bir web sitesi uygulama güvenlik duvarıyla popüler bir WordPress güvenlik eklentisi. WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılım, dosya değişiklikleri, SQL enjeksiyonları ve daha fazlası için izler. Ayrıca, web sitenizi DDoS saldırılarına karşı korur.

Wordfence, sunucunuza güvenlik duvarının tetiklenmesi ve sunucunuza ulaştıktan sonra web sitenizi yüklemeden önce kötü trafik engellendiği anlamına gelen bir uygulama düzeyinde güvenlik duvarıdır.

Bu, saldırıları engellemenin en etkili yolu değildir. Çok sayıda kötü istek sunucu üzerindeki yükü yine de artıracaktır. Bir uygulama seviyesinde güvenlik duvarı olduğu için, WordPress içeriğiniz bir içerik dağıtım ağı (CDN) ile birlikte gelmez.

Wordfence, isteğe bağlı güvenlik taramalarının yanı sıra zamanlanmış taramalarla birlikte gelir. Ayrıca trafiği manuel olarak izlemenize ve şüpheli görünen IP’leri doğrudan WordPress yönetim alanınızdan engellemenize izin verir. En iyi wordpress güvenlik eklentileri arasında yer alıyor.

Gelişmiş uygulama seviyesi güvenlik duvarını elde etmek için gerçekten Premium sürümüne ihtiyacınız vardır.

Fiyatlandırma Temel eklenti ücretsiz. Premium sürüm fiyatlandırma, tek bir site lisansı için 99 $ / yıl’dan başlar.

BulletProof

Bulletproof WordPress Güvenlik Eklentisi

Bulletproof WordPress Güvenlik Eklentisi

BulletProof security, popüler bir WordPress güvenlik eklentisi. Web sitenizi korumak için dahili bir uygulama seviyesi güvenlik duvarı, oturum açma güvenliği, veritabanı yedekleme, bakım modu ve çeşitli güvenlik modülleri ile birlikte gelir.

BulletProof güvenlik çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunmuyor. WordPress .htaccess dosyalarınızı otomatik olarak güncelleyen ve güvenlik duvarı korumasını etkinleştiren bir kurulum sihirbazı ile birlikte gönderilir.

Web sitenizde kötü amaçlı kod olup olmadığını kontrol eden bir dosya tarayıcısı yok. Eklentinin ücretli sürümü, WordPress yüklemeler klasöründeki saldırı ve kötü amaçlı dosyaları izlemek için ek özellikler sunar.

Fiyatlandırma: Temel özellikleri ücretsiz. Sınırsız siteler ve ömür boyu destek için Pro sürümü maliyeti 59.95 dolar.

Benzer Yazılar

WordPress Dizin Tarama Devredışı Bırakma WordPress dizin tarama varsayılan olarak, Apache, NGINX ve LiteSpeed ​​gibi çoğu web sunucularında etkin bir şekilde bulunur. Web sunucunuz bir dizin ...
WordPress Kırık Link Kontrolü ve Düzeltme Toplu olarak WordPress kırık link kontrolü ve düzeltme işlemi için basit bir eklenti kullanacağız. Bir bağlantıya tıkladığınızda ve "404 sayfa bulunam...
En iyi WordPress Yedekleme Eklentisi Karşılaştırması Bir gün uyanıp, yataktan çıkıp gözlerinizi ovup bilgisayarınıza doğru ilerlersiniz. Güzel bir gün sizi bekliyor, heyecanlısınız ve kalbiniz güm güm at...
WP Rocket Eklentisi Ayarları Nasıl Yapılır? WP Rocket eklentisi, bir WordPress önbellekleme (cache) eklentisidir. Ücretli olduğundan diğer cache eklentileri kadar bilinmiyor. Fakat deneyimlerime...

1 Yorum: “6 En iyi WordPress Güvenlik Eklentisi”

 1. Merhabalar, WordPress Güvenlik eklentileri tamamen saçmalıktan ibaret 🙂 Şahsi düşüncem.
  Güvenlik tamamen sunucu tarafından sağlanır zira siteye zarar vermeyi düşünsem hosting’e girebildiysem eğer bu wpnin eklenti dizinini adını değiştirsem bu güvenlik eklentileri devredışı kalır 🙂 olay bu kadar basitken siteyi boşuna kasmaya gerek yok kullanmayın önermem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir