Wordpress Güvenlik Duvarı

WPCİNEklentiler, Güvenlik1 Yorum

WordPress güvenlik eklentisi mi arıyorsunuz? WordPress güvenlik duvarı eklentileri, web sitenizi zarara uğratmak için yapılan atak (DDoS) saldırılarına karşı korur. Bu yazımızda, en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentilerini karşılaştırmalı olarak inceleyeceğiz.

Wordpress Güvenlik Duvarı Nedir?

WordPress güvenlik duvarı eklentisi, web siteniz ile sitenize gelen tüm trafik arasında kalkan görevi görür. Bu web uygulama güvenlik duvarları, web sitenizin trafiğini izler ve WordPress sitenize ulaşmadan önce birçok ortak güvenlik tehditlerini engeller.

WordPress güvenliğinizin önemli ölçüde geliştirilmesinin yanı sıra , genellikle bu web uygulama güvenlik duvarları web sitenizi hızlandırır ve performansı artırır.

WordPress güvenlik duvarı eklentilerinin yaygın olarak kullanılan iki türü vardır.

DNS Seviyesi Web Sitesi Güvenlik Duvarı – Bu güvenlik duvarı, bulut proxy sunucuları aracılığıyla web sitenizin trafiğini yönlendirir. Bu, yalnızca web sunucunuza orijinal trafik göndermesine izin verir.

Uygulama Seviyesi Güvenlik Duvarı – Bu güvenlik duvarı eklentileri, trafiği sunucunuza eriştikten sonra ancak çoğu WordPress komut dosyasını yüklemeden önce inceler. Bu yöntem, sunucu yükünü azaltmak için DNS düzeyinde güvenlik duvarı kadar etkili değildir.

DNS düzeyinde bir güvenlik duvarı kullanması öneriliyor çünkü orijinal web sitesi trafiğini ve kötü istekleri karşılaştırmak açısından son derece iyi bir performans sergiliyorlar.

Bunu binlerce web sitesini izleyerek, eğilimleri karşılaştırarak, botnet arayan, kötü IP’leri bilinen ve kullanıcılarınızın normalde hiç talep etmeyeceği sayfalara gelen trafiği engelleyerek bunu gerçekleştirirler. DNS düzeyinde web sitesi güvenlik duvarları, web sitenizin sunucunuzdaki yükünü önemli ölçüde azaltır.

Wordpress Güvenlik Eklentileri

Web sitenizi korumak için kullanabileceğiniz en iyi WordPress güvenlik duvarı eklentilerine bir göz atalım.

Sucuri

Sucuri Güvenlik Eklentisi

Sucuri WordPress Güvenlik Eklentisi

Sucuri, WordPress’in lider web sitesi güvenlik şirketidir. DNS düzeyinde güvenlik duvarı, saldırı önleme ile malware ve kara liste hizmetleri sunuyorlar.

Tüm web sitenizin trafiği, her bir talebin tarandığı cloudproxy sunucularından geçiyor. Meşru trafiklerin geçmesine izin verilir ve tüm kötü amaçlı istek engellenir.

Sucuri, önbellek optimizasyonu, web sitesi hızlandırması ve CDN ile sunucu yükünü azaltarak web sitenizin performansını da geliştirir. Web sitenizi SQL Enjeksiyonları, XSS, RCE, RFU ve bilinen tüm saldırılara karşı korur. En iyi wordpress güvenlik eklentisi diyebiliriz.

Fiyatlandırma: Yıllık 199.99 $ / yıl’dan başlayarak ücretlendirilir .

Cloudflare

Ücretsiz CDN Hizmeti Cloudflare

Ücretsiz CDN Hizmeti Cloudflare

Cloudflare en iyi temel DDoS koruması içeren özelliği ile tanınır. Ancak, ücretsiz plan içerisinde web sitesi güvenlik duvarı uygulaması içermez. Pro planlarından birini satın almanız gerekiyor. Cloudflare kurulumu konusunda yardım almak için rehberimizi inceleyin.

Cloudflare ayrıca trafik ağınızdan geçtiği anlamına gelen DNS düzeyinde bir güvenlik duvarıdır. Bu, web sitenizin performansını artırır ve alışılmadık derecede yüksek trafik anında kesintileri azaltır.

Pro planı yalnızca katman 3 saldırılarına karşı DDoS koruması içerir. Gelişmiş DDoS katman 5 ve 7 saldırılarına karşı koruma için, en az Business paketine ihtiyacınız olacak.

Cloudflare, CDN, önbelleğe alma ve daha geniş bir sunucu ağı içermesi gibi artıları var. Eksik yanı, uygulama düzeyinde güvenlik taramaları, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, kara listenin kaldırılması, güvenlik bildirimleri ve uyarılar sunmamasıdır. Dosya değişiklikleri ve diğer yaygın WordPress güvenlik tehditleri için WordPress sitenizi de izlemiyorlar.

Fiyatlandırma: Pro planı için 20 $ / aylık fiyatlandırma ile başlıyor.

SiteLock

Sitelock Güvenlik Duvarı

Sitelock Güvenlik Duvarı

SiteLock, web sitesi güvenlik duvarı, DDoS koruması, kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma hizmetleri sunan tanınmış bir web sitesi güvenlik şirketidir.

SiteLock’un, web sitenizin performansını artırmak için tüm planlara dahil edilmiş bir CDN hizmeti içeren DNS düzeyinde bir güvenlik duvarıdır. Günlük malware taramaları, dosya değişikliği izleme, güvenlik uyarıları ve kötücül yazılım kaldırma hizmeti sunar.

Gelişmiş DDoS koruması eklenti olarak sunulurken, tüm planlar temel DDoS koruması içerir. Ayrıca, müşterilerin web sitelerinde SiteLock güven mührünü görüntülemesine izin veriyorlar.

Fiyatlandırma: 299 $ / yıllık başlayan fiyatlarla.

Wordfence

Wordfence WordPress Güvenlik Eklentisi

Wordfence WordPress Güvenlik Eklentisi

Wordfence, yerleşik bir web sitesi uygulama güvenlik duvarıyla popüler bir WordPress güvenlik eklentileri arasındadır. WordPress sitenizi kötü amaçlı yazılım, dosya değişiklikleri, SQL enjeksiyonları ve daha fazlası için izler. Ayrıca, web sitenizi DDoS saldırılarına karşı korur.

Wordfence, sunucunuza güvenlik duvarının tetiklenmesi ve sunucunuza ulaştıktan sonra web sitenizi yüklemeden önce kötü trafik engellendiği anlamına gelen bir uygulama düzeyinde güvenlik duvarıdır.

Bu, saldırıları engellemenin en etkili yolu değildir. Çok sayıda kötü istek sunucu üzerindeki yükü yine de artıracaktır. Bir uygulama seviyesinde güvenlik duvarı olduğu için, WordPress içeriğiniz bir içerik dağıtım ağı (CDN) ile birlikte gelmez.

Wordfence, isteğe bağlı güvenlik taramalarının yanı sıra zamanlanmış taramalarla birlikte gelir. Ayrıca trafiği manuel olarak izlemenize ve şüpheli görünen IP’leri doğrudan WordPress yönetim alanınızdan engellemenize izin verir. En iyi wordpress güvenlik eklentileri arasında yer alıyor.

Gelişmiş uygulama seviyesi güvenlik duvarını elde etmek için gerçekten Premium sürümüne ihtiyacınız vardır.

Fiyatlandırma Temel eklenti ücretsiz. Premium sürüm fiyatlandırma, tek bir site lisansı için 99 $ / yıl’dan başlar.

BulletProof

Bulletproof WordPress Güvenlik Eklentisi

Bulletproof WordPress Güvenlik Eklentisi

BulletProof security, popüler bir WordPress güvenlik eklentisi. Web sitenizi korumak için dahili bir uygulama seviyesi güvenlik duvarı, oturum açma güvenliği, veritabanı yedekleme, bakım modu ve çeşitli güvenlik modülleri ile birlikte gelir.

BulletProof güvenlik çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunmuyor. WordPress .htaccess dosyalarınızı otomatik olarak güncelleyen ve güvenlik duvarı korumasını etkinleştiren bir kurulum sihirbazı ile birlikte gönderilir.

Web sitenizde kötü amaçlı kod olup olmadığını kontrol eden bir dosya tarayıcısı yok. Eklentinin ücretli sürümü, WordPress yüklemeler klasöründeki saldırı ve kötü amaçlı dosyaları izlemek için ek özellikler sunar.

Fiyatlandırma: Temel özellikleri ücretsiz. Sınırsız siteler ve ömür boyu destek için Pro sürümü maliyeti 59.95 dolar.

İlginizi Çekecek Benzer Yazılar

WordPress Web Siteyi DDoS Saldırılara Karşı Koruma Web siteniz geliştikçe rakipleriniz sizi kıskanmaya başlar. Sizin başarınıza gölge düşürmek isteyen bu düşmanlar, ellerinden gelen her şeyi yaparlar. ...
WordPress Sitenizin Hacklendiğini Gösteren 9 İşaret Bir WordPress sitesinin saldırıya uğradığına işaret eden bazı durumlar vardır. WordPress sitenizin saldırıya uğramışsa veya tehlikeye girip girmeyeceğ...
WordPress Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır? Wordpress Yoast Seo ayarları ve kurulumu nasıl yapılmalı öğrenmek ister misiniz? Google gibi arama motorlarında sıralama için gerekli olan Wordpress Y...
WordPress Admin Paneline Sadece Sizin IP’niz Girebilsin WordPress yönetici paneli güvenliği sağlamak için farklı bir yöntem olan sınırlı IP girişini anlatacağız. Bu yöntemde .htaccess kullanarak ve ona eriş...
1 Yorum “En iyi WordPress Güvenlik Eklentileri”
  1. Merhabalar, WordPress Güvenlik eklentileri tamamen saçmalıktan ibaret 🙂 Şahsi düşüncem.
    Güvenlik tamamen sunucu tarafından sağlanır zira siteye zarar vermeyi düşünsem hosting’e girebildiysem eğer bu wpnin eklenti dizinini adını değiştirsem bu güvenlik eklentileri devredışı kalır 🙂 olay bu kadar basitken siteyi boşuna kasmaya gerek yok kullanmayın önermem.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir