Pinterest Analytics

WPCİNSEOYorum Yaz

Pinterest analytics, sitenizden sabitlenmiş tüm görüntüler için istatistikler göstererek sitenizin performansını izlemenize yardımcı olur. Pinterest bildiğiniz gibi online resim paylaşabileceğiniz ve bu resimler hakkında yorumlar yapabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir.

Kullanıcıların hangi Pinleri beğendiğini, kaç kez tıklandığını, görsellerinizin kaç kez görüntülenme aldığını gösteren bir araçtır. WordPress siteniz için Pinterest analizi ister misiniz? Bu yazıda WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl doğrulayacağınızı ve Pinterest analizlerini nasıl alacağınızı göstereceğiz.

Pinterest Analytics

WPCin İlk Pinterest Analytics Verisi

Pinterest Analytics Doğrulama Kodu Oluşturma

Öncelikle Pinterest’e üye olun. Yapmanız gereken ilk şey Pinterest hesabınıza giriş yapmak ve kullanıcı profilinize tıklamak. Profil ekranına ulaştıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki dişli çark simgesinin üzerine gelin ve ayarlarınıza tıklayın.

Pinterest Analiz

Pinterest Analiz

Web site alanını bulmak için hesap ayarları sayfasını aşağı kaydırmanız gerekir. Sitenizin URL’sini girin ve ardından web sitesini onayla düğmesine tıklayın.

Ekranda tek bir kod satırı ile bir açılır pencere çıkacak. Bu kod, web sitenize eklemek istediğiniz bir meta etiketidir. Sadece kopyalayıp bu pencereyi açık bırakın. Doğrulamayı tamamlamak için buraya gelmeniz gerekecek.

Pinterest Doğrulama Kodu

Pinterest Doğrulama Kodu

Wordpress Pinterest Analytics Doğrulama Kodu Ekleme

Meta etiketini WordPress sitenize ekleyebilmenin kolay bir yolu var. Bu kodu temanızın header.php dosyasında doğrudan </ head> etiketinin önüne yapıştırabilirsiniz.

Açık bıraktığımız Pinterest doğrulama kodu açılır penceresine geçmeniz ve bitir düğmesini tıklayın. Hepsi bu kadar.

Şimdi Pinterest analiz sayfasına giriş yapın ve görsellerinizin günlük, haftalık, aylık görüntüleme sayılarına, tıklanma oranlarına bakın. Hedef kitlenizi belirleyip profesyonel analiz yapın.

WPCin Pinterest pinlerine bakmak için Pinterest profilimizi inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Güncel WordPress Ping Servisleri Web sitemizin her zaman Arama Motorları tarafından mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dizine eklenmesini isteriz. Fakat arama motoru botlarının yazıla...
Google Botlarının İndexlemesini Önlemek Bazen gizliliği korumak için bazen kullanıcıları uzak tutmak ve ulaşmalarını engellemek için bir sayfayı / yazıyı gizlemeniz gerebilir. Google indexle...
En iyi SEO Analiz Sitesi ve Araçları Seo analiz siteleri, web sitenizin arama motorları tarafından uyumluluğunu kontrol edeceğiniz araçlar ile donatılmıştır. Kimi araçta sitenizin full se...
Google Sıralama Kriterleri 2018 Google sıralama kriterleri web sitenizin arama motoru sonuçlarında ve özellikle Google da üst sıralarda çıkmak için gerekli olan kriterlerdir. Siz de ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir