Pinterest Analytics

WPCİNSEOYorum Yaz

Pinterest analytics, sitenizden sabitlenmiş tüm görüntüler için istatistikler göstererek sitenizin performansını izlemenize yardımcı olur. Pinterest bildiğiniz gibi online resim paylaşabileceğiniz ve bu resimler hakkında yorumlar yapabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir.

Kullanıcıların hangi Pinleri beğendiğini, kaç kez tıklandığını, görsellerinizin kaç kez görüntülenme aldığını gösteren bir araçtır. WordPress siteniz için Pinterest analizi ister misiniz? Bu yazıda WordPress sitenizi Pinterest’te nasıl doğrulayacağınızı ve Pinterest analizlerini nasıl alacağınızı göstereceğiz.

Pinterest Analytics

WPCin İlk Pinterest Analytics Verisi

Pinterest Analytics Doğrulama Kodu Oluşturma

Öncelikle Pinterest’e üye olun. Yapmanız gereken ilk şey Pinterest hesabınıza giriş yapmak ve kullanıcı profilinize tıklamak. Profil ekranına ulaştıktan sonra ekranın sağ üst köşesindeki dişli çark simgesinin üzerine gelin ve ayarlarınıza tıklayın.

Pinterest Analiz

Pinterest Analiz

Web site alanını bulmak için hesap ayarları sayfasını aşağı kaydırmanız gerekir. Sitenizin URL’sini girin ve ardından web sitesini onayla düğmesine tıklayın.

Ekranda tek bir kod satırı ile bir açılır pencere çıkacak. Bu kod, web sitenize eklemek istediğiniz bir meta etiketidir. Sadece kopyalayıp bu pencereyi açık bırakın. Doğrulamayı tamamlamak için buraya gelmeniz gerekecek.

Pinterest Doğrulama Kodu

Pinterest Doğrulama Kodu

Wordpress Pinterest Analytics Doğrulama Kodu Ekleme

Meta etiketini WordPress sitenize ekleyebilmenin kolay bir yolu var. Bu kodu temanızın header.php dosyasında doğrudan </ head> etiketinin önüne yapıştırabilirsiniz.

Açık bıraktığımız Pinterest doğrulama kodu açılır penceresine geçmeniz ve bitir düğmesini tıklayın. Hepsi bu kadar.

Şimdi Pinterest analiz sayfasına giriş yapın ve görsellerinizin günlük, haftalık, aylık görüntüleme sayılarına, tıklanma oranlarına bakın. Hedef kitlenizi belirleyip profesyonel analiz yapın.

WPCin Pinterest pinlerine bakmak için Pinterest profilimizi inceleyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

WordPress SSL Kurulumu – HTTP’yi HTTPS’ye Yönlendirm... Her gün, kişisel bilgilerinizi farklı web siteleri ile paylaşıyor ya da bir satın alma işlemi yapıyor ya da sadece giriş yapıyor olabilirsiniz. Bu yüz...
Küçük İşletmeler İçin Online Pazarlama Teknikleri Düşük bir bütçeyle küçük bir işletme çalıştıyorsanız, kendinizi nasıl pazarlayacağınız konusunda önceden planlama yapmanız. Bunun nedeni, gelir ve büy...
Hosting SEO’yu Etkiler mi? SEO Uyumlu Hosting Nasıl Olmalı? Hosting ve domain, bir web sitesinin altyapısını oluşturan en önemli iki faktördür. Web sitenizin tasarımını veya içeriğini seçmeden önce, Google aram...
En iyi SEO Analiz Sitesi ve Araçları Seo analiz siteleri, web sitenizin arama motorları tarafından uyumluluğunu kontrol edeceğiniz araçlar ile donatılmıştır. Kimi araçta sitenizin full se...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir