PhpMyAdmin Wordpress Şifre

WPCİNGüvenlikYorum Yaz

WordPress parolanızı phpMyAdmin kullanarak değiştirmek istiyor musunuz? WordPress parolanızı sıfırlayamazsanız, doğrudan phpMyAdmin kullanarak WordPress veritabanınızda sıfırlamanın bir yolu vardır. Bu yazıda, size WordPress parolasını kolayca phpMyAdmin’den nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

PhpMyAdmin’e Neden İhtiyaç Duyarız?

WordPress, aslında şifrenizi değiştirmeyi çok kolaylaştırıyor. Giriş ekranına girip ‘Parolanızı mı unuttunuz?’ bağlantısına tıklamanız yeterlidir.

Wordpress Parolanızı mı Unuttunuz?

WordPress Parolanızı mı Unuttunuz?

Şifreyi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girebileceğiniz şifre sıfırlama sayfasına götürür. Bundan sonra, WordPress bu kullanıcı hesabı ile ilişkili e-posta adresine bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderir.

Bununla birlikte, e-posta adresine erişiminiz yoksa veya WordPress siteniz bir e-posta gönderemiyorsa, şifrenizi sıfırlayamazsınız.

Böyle bir durumda, WordPress şifrenizi doğrudan veritabanında sıfırlamanız gerekecektir. Bunu yapmanın en kolay yolu phpMyAdmin’i kullanmaktır .

Bunu söyleyerek, phpMyAdmin’den bir WordPress şifresini nasıl kolayca değiştirebileceğimizi görelim.

PhpMyAdmin Üzerinden WordPress Şifresi Değiştirme

Önce WordPress hosting hesabınızın cPanel gösterge tablosuna giriş yapmanız gerekmektedir. Sonra, veritabanı bölümünün altındaki phpMyAdmin simgesini tıklatmanız gerekir.

Wordpress PhpMyAdmin Şifre Değiştirme

WordPress PhpMyAdmin Şifre Değiştirme

Bu, WordPress veritabanınızı seçmeniz gereken phpMyAdmin uygulamasını başlatacaktır.

Wordpress PhpMyAdmin Tablosu

WordPress PhpMyAdmin Tablosu

Şimdi, WordPress veritabanında tabloların listesini göreceksiniz. Şimdi, bu listede ‘tabloöneki_users’ tablosunu aramalı ve yanındaki ‘Gözat’ bağlantısını tıklamalısın.

Mysql WordPress Şifre Değiştirme

Mysql WordPress Şifre Değiştirme

Not: WordPress veritabanınızdaki tablo adları, ekran görüntüsünde gösterdiğimizden farklı bir tablo öneki gösterebilir.

Şimdi, WordPress kullanıcıları tablonuzdaki satırları göreceksiniz. Devam edin ve şifreyi değiştirmek istediğiniz kullanıcı adının yanındaki düzenle düğmesini tıklayın.

Wordpress PhpMyAdmin Parola Değiştirme

WordPress PhpMyAdmin Parola Değiştirme

PhpMyAdmin tüm kullanıcı bilgi alanlarıyla birlikte bir form gösterecektir.

user_passalanında ki değeri silmeniz ve yeni şifreyi yazmanız gerekiyor. İşlev sütununun altındaki açılır menüden MD5’i seçin ve Git düğmesine tıklayın.

Wordpress Md5 Şifre Değiştirme

WordPress MD5 Şifre Değiştirme

Parolanız MD5 karması kullanılarak şifrelenecek ve daha sonra veritabanında saklanacaktır. WordPress parolanızı phpMyAdmin kullanarak başarıyla değiştirdiniz.

Şifrelemek için neden MD5 karmasını seçtiğimizi merak ediyor olabilirsiniz.

Eski sürümde, WordPress şifreleri şifrelemek için MD5 karmasını kullandı. WordPress 2.5’den bu yana, daha güçlü şifreleme teknolojileri kullanmaya başladı. Bununla birlikte, WordPress geriye dönük uyumluluk sağlamak için hala MD5’i tanır.

Bir MD5 karması olarak saklanan bir parola dizesini kullanarak giriş yaptığınızda WordPress bunu tanır ve daha yeni şifreleme algoritmalarını kullanarak değiştirir.

İsterseniz MD5 şifreleme aracımızı kullanarak kendinize özel güçlü bir parola oluşturabilirsiniz.

Benzer Yazılar

WordPress Web Siteyi DDoS Saldırılara Karşı Koruma Web siteniz geliştikçe rakipleriniz sizi kıskanmaya başlar. Sizin başarınıza gölge düşürmek isteyen bu düşmanlar, ellerinden gelen her şeyi yaparlar. ...
WordPress Admin Paneline Sadece Sizin IP’niz Girebilsin WordPress yönetici paneli güvenliği sağlamak için farklı bir yöntem olan sınırlı IP girişini anlatacağız. Bu yöntemde .htaccess kullanarak ve ona eriş...
Mutlaka Kullanmanız Gereken 11 WordPress .htaccess Kodları .htaccess dosyası, web sitenizde bir çok şeyi yapmanıza olanak tanıyan güçlü bir yapılandırma dosyasıdır. Bu yazıda size hemen deneyebileceğiniz WordP...
WordPress Eşsiz Doğrulama Anahtarları Eşsiz doğrulama anahtarları yada WordPress güvenlik anahtarı nedir, ne için kullanılır, nasıl değiştirilir konuları hakkında kısa bir bilgi vermek ist...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir