Online Pazarlama Teknikleri

WPCİNSEOYorum Yaz

Düşük bir bütçeyle küçük bir işletme çalıştıyorsanız, kendinizi nasıl pazarlayacağınız konusunda önceden planlama yapmanız. Bunun nedeni, gelir ve büyümeye dönüşen pazarlama girişimleri olmaması nedeniyle işletmenizin başarısız olabileceği olasılığıdır.

Bu yazıda, küçük işletmeler için online pazarlama teknikleri için bir liste yaptık, böylece çevrimiçi dünyada çok daha fazla görünürlük kazanabilir ve satışlarını artırabilirler.

En İyi Online Pazarlama Teknikleri

1- Haber Bültenleri Gönderin

İşletmeler, ürün ve hizmetleri hakkında müşterilere faydalı bilgiler göndermek için bültenleri kullanıyor. Duyarlı tasarımıyla en iyi şekilde çalıştığı için bu gün bülten için standart format PDF‘dir.

Bültenin içeriği müşterilere ve konularda hedeflenmelidir. Müşterilerin takip ettikleri işletmelerden düzenli güncellemeler beklediği için bültenin düzenli gönderilmesini sağlamanız gerekir.

Tabii ki, sadece bülteninizi yayınlamak yeterli değildir. E-posta imzanıza bülten bağlantısını yerleştirebilirsiniz. Müşterilerinizi aynı bültenleri aynı ilgi alanlarına sahip diğer insanlarla paylaşmaya teşvik edebilirsiniz.

2- Müşteri Değerlendirmeleri

Müşteri incelemesi, online alışveriş kararlarının arkasındaki önemli faktördür. Müşteri yorumları, satışlarda yükselişe neden olur. Olumlu veya olumsuz geribildirim toplamak, işinizi müşterilere daha iyi pazarlamanıza izin verir.

Kötü değerlendirmelerin olması durumunda, müşterilerinizden memnuniyetsizliği için bir sebep sunmaları için teşvik edin. Ardından, sorunun köküne bakabilir ve çözebilirsiniz. Böylece müşterilerinizi daha iyi tatmin edebilirsiniz.

3- E-posta Listesi Oluşturun

E-posta pazarlaması, müşterileri etkilemek ve dönüştürmek için etkili bir yöntemdir. Aslında e-postalar daha iyi okunabilirlik ve yüksek tıklama oranları nedeniyle sosyal medya platformlarından daha etkilidir. E-posta pazarlama kampanyasında harcanan küçük para miktarlarına karşı, ROI’da daha fazla kazanıyorsunuz.

Ücretsiz bir seçenek arıyorsanız, MailChimp veya Constant Contact’ı kullanmanızı öneririm. Müşteriler e-posta listenize abone olduktan sonra, dönüşümü artırmak için onlara ürün bilgileri sağlayabilirsiniz.

4- Tavsiye Programı Başlatın

İşletmenizin farkındalığını artırmanın en iyi yollarından biri, mevcut müşterileri yönlendirmeler konusunda teşvik etmektir. Genellikle, müşterilerin çoğunun projelerde tavsiyede bulunmasını istemek için mükemmel zaman, müşterinizle olan nihai görüşmedir.

Ayrıca, bir yazılım kullanarak bir online tavsiye programı başlatabilirsiniz. Tavsiye programı ile müşterilerinize çeşitli kampanyalar uygulayabilirsiniz. Müşteriler mutlu olduklarında, şirketlerini arkadaşlarına yönlendireceklerdir.

5- Blogunuz Olsun

Bloglama, görüntü, ses ve video gibi çeşitli içerik biçimlerini kullanarak müşterileri cezbetmek için etkili ve maliyeti çok az bir taktiktir. İyi yazılmış ve alakalı bir blog, web sitenizin arama motoru sıralamasını önemli ölçüde geliştirebilir. Blog içeriğinizi sosyal medyada paylaşan kullanıcılar, işletmeniz hakkındaki farkındalığı artıracaktır.

6- Sosyal Medya Planı Oluşturun

Sosyal medya, müşterilerinizle bağlantı kurma ve bunlarla etkileşim kurmanın en iyi yollarından biridir.

Facebook ve Twitter en büyük platformlardır ancak müşterilerinizin çoğunun bunları kullandığı anlamına gelmez. Müşterilerinize SurveyMonkey gibi anket araçlarını kullanarak doğrudan hangi sosyal medya sitelerini kullandıklarını sorabilirsiniz. Web siteniz yeterli trafik alıyorsa, bir çevrimiçi anket de oluşturabilirsiniz.

Hangi platformu kullanacağınızı öğrendikten sonra, trafik veya ürün satışlarını artırabilecek sosyal medya hedeflerinizi belirleyin. Web sitenizi, mobil ve sosyal medya uygulama verilerinizi takip etmek için Google Analytics’i kullanın.

7- LinkedIn kullanın

LinkedIn, potansiyel müşterilere bağlanmanızı sağlayan güçlü bir sosyal ağ platformudur. LinkedIn ile şirket sayfanız için bir Vitrin Sayfası oluşturarak ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sergileyebilirsiniz. Ayrıca şirket sayfanızı web sitenizde, bültenlerinizde ve kartvizitlerinizde tanıtmanız gerekir. Böylece sosyal ağınız genişleyecektir.

8- Facebook’ta Reklam Verin

Facebook reklamları, küçük işletmeler için son derece etkili ve ucuz bir pazarlama taktikidir. Reklamlar, müşterilerinizi konumlarına, ilgi alanlarına, cinsiyetlerine, yaşlarına ve diğer faktörlere göre hedeflemenize olanak tanır. Bir Facebook reklamı oluşturmak çok kolaydır, çünkü yalnızca iyi bir başlık, işletmenizin kısa bir açıklaması, web sitenizin bir bağlantısı ve bir resim gerekir.

Facebook Reklamları Yöneticisi, birkaç reklam setini test etme ve hangisinin sizin için en iyi sonuç verdiğini bulmanıza olanak tanır. 5-10 TL gibi rakamlarla reklam verebilirsiniz. Size geri dönüşü çok olumlu olacaktır.

9- İşletmenizi Google’da Listeleyin

Yerel müşterileri çekmek için işletmenizi Google My Business‘a kaydedin. GMB, iş bilgilerinizi Google incelemelerine, Google+ profiline, Google Haritalar profiline, Google Analytics verisine ve Google Insights’a tek bir yerden eklemenize izin verir.

10- Video Kanalınız Olsun

Video içeriği tartışmasız en büyük çevrimiçi içerik formlarından biridir. İşletmeniz için bir video kanalıyla ürünlerinizin ve hizmetlerin kullanımlarını daha iyi gösterebilirsiniz. YouTube, küçük işletmeler için en iyi seçenektir.

Yapılan bir araştırmaya göre, müşteriler çoğunlukla markalardan sosyal medyada dürüstlük istiyor. İşinizin nasıl yürüdüğüne dair videoları filme alırken, sattıklarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen müşterileri çekebilirsiniz.

Sonuç

Görünürlüğü artırmak ve küçük işletmelerinizin satışlarını artırmak istiyorsanız, yukarıdaki online pazarlama tekniklerini kullanın. Bunların yanında sizde kendinize özel taktikler geliştirebilirsiniz. Broşür dağıtabilir, eğitim veya konferans verebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Güncel WordPress Ping Servisleri Web sitemizin her zaman Arama Motorları tarafından mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dizine eklenmesini isteriz. Fakat arama motoru botlarının yazıla...
Ücretsiz Dofollow Backlink Kaynağı: DMCA Ücretsiz dofollow backlink elde edebileceğiniz bir kaynağı paylaşacağız. Aslında herkes DMCA'yı biliyor ve kimileri de kullanıyor. Web sitenizi DMCA i...
WordPress SEO Uyumlu URL ve Link Yapısı Yeni kullanıcılar tarafından sıklıkla sorulan bir sorudur SEO dostu url yapısının nasıl olacağı. Geçmişte, varsayılan WordPress link yapısı hiç SEO uy...
WordPress SSL Kurulumu – HTTP’yi HTTPS’ye Yönlendirm... Her gün, kişisel bilgilerinizi farklı web siteleri ile paylaşıyor ya da bir satın alma işlemi yapıyor ya da sadece giriş yapıyor olabilirsiniz. Bu yüz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir