Google Mobil Speed Test

WPCİNWordpress HızlandırmaYorum Yaz

Google Test My Site, web sitenizin mobil hızını ölçen bir uygulamadır. Bildiğiniz üzere kullanıcılar yavaş yüklenme süresine sahip siteleri sevmezler. Bu araç ile sitenize giriş yapan ziyaretçilerin yüzde kaçının site hızınızın yavaşlığı sebebiyle kaybedeceğiniz hakkında bilgi veriyor. Sizde Google Mobil Hız Testi aracını denemelisiniz.

Google Test My Site Nasıl Çalışıyor

Sayfanızın görünür içeriğinin bir 3G şebekesi içindeki bir Moto G4 cihazında Chrome’u kullanmaya ne kadar süre geçeceğine ölçüm yapıyor. Yükleme süresi, sunucu konumu, cihaz, tarayıcı ve üçüncü parti uygulamalarına göre değişiklik gösterebilir. Sitenizin boyutu, kod yapısı veya geçiş reklamları varsa, yükleme zaman sonuçlarınızı etkileyebilir.

Tahmini ziyaretçi kaybı: Bu, kullanıcının bir web sayfasını yüklemesi için üç saniyeden fazla beklemek sonucu çıkma ihtimalidir.

Bizde kendi web sitemizin hız testini yaptık. Sonuç:

Google Test My Site

Google Test My Site

Evet bizim Google mobil hız testi sonucumuz 4sn çıktı. Yaklaşık %10 ziyaretçi kaybımız var. Her testte farklı sonuçlar alabilirsiniz. Bu sunucunuzun yoğunluğuna göre değişiyor.

“Get My Free Report” butonuna tıklayarak gelişmiş raporunuzu mail adresine gönderebilirsiniz. Bu rapor içerisinde sitenizin mobil hızını artırmak için yapmanız gerekenleri ve çeşitli önerileri bulabilirsiniz.

Google ilerleyen yıllarda mobil kullanımının artacağını belirtiyor. Bu neden mobil site hız skorunuz çok önemli bir konuma geliyor. Google artık mobil üzerine daha çok kafa yoruyor. Sizde bu duruma ayak uydurmalısınız.

Google Site Test Sonucu

Google Site Test Sonucu

Google’ın test aracı, web site hızlarını 4 kısıma bölmüş. Bu uygulamayı kullanarak mobil sitenizin hızı konusunda hangi bölüme girdiğini öğrenebilirsiniz.

Excellent (Mükemmel) : Eğer bu bölüme girerseniz web site mobil hızınız mükemmel demektir. Yani siteniz mobil araçlarda 3 saniyeden aşağı bir sürede açılıyor.

Good (İyi) : Bu kısımda bulunuyorsanız mobil hızınız gayet iyi. 3sn-5sn arasında yüklenme süresine sahipsiniz demektir.

Fair (Makul) : Makul bir sürede açılış hızınız var. İyi değil ama çok da kötü değil. 5sn-8sn arası yüklenme hızınız var.

Poor (Kötü) : 8 saniye ve üzeri açılış hızına sahipseniz gerçekten mobil tema hızınızı düzenlemeniz gerekiyor demektir. Acilen site açılışınızı hızlandırmalısınız.

WordPress site açılış hızını arttırma için yapılabilecek tekniklere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Benzer Yazılar

Ekran Dışındaki Resimleri Ertele Uyarısının Çözümü Google PageSpeed Insights hız testi aracında web sitenizi test ederken şu hatayı almış olabilirsiniz. "Ekran dışındaki resimleri ertele" (Offscreen I...
Oluşturmayı Engelleyen Kaynakları (JS ve CSS) Ortadan Kaldırma Oluşturmayı engelleyen kaynakları kaldırın. Sanırım bu uyarıyı hemen hemen herkes biliyordur. WordPress sitenizi Google PageSpeed üzerinde test ettiys...
En iyi Ücretsiz CDN Hizmeti Cloudflare Kurulumu Dünyada ücretsiz CDN hizmeti veren firma sayısı çok az. Peki cdn servisi ne işe yarar? Şöyle düşünün, siz Türkiye'den Avrupa'ya bir malzeme gönderiyor...
Google PageSpeed Analytics.js Hatası Çözümü Google PageSpeed Insights veya GTMetrix ile WordPress web sitenizin hız testini yaptığınızda, optimizasyon önerileri sekmesinin altında "tarayıcı önbe...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir