Google Mobil Speed Test

WPCİNWordpress Hızlandırma0 Yorum

Google Test My Site, web sitenizin mobil hızını ölçen bir uygulamadır. Bildiğiniz üzere kullanıcılar yavaş yüklenme süresine sahip siteleri sevmezler. Bu araç ile sitenize giriş yapan ziyaretçilerin yüzde kaçının site hızınızın yavaşlığı sebebiyle kaybedeceğiniz hakkında bilgi veriyor. Sizde Google Mobil Hız Testi aracını denemelisiniz.

Google Test My Site Nasıl Çalışıyor

Sayfanızın görünür içeriğinin bir 3G şebekesi içindeki bir Moto G4 cihazında Chrome’u kullanmaya ne kadar süre geçeceğine ölçüm yapıyor. Yükleme süresi, sunucu konumu, cihaz, tarayıcı ve üçüncü parti uygulamalarına göre değişiklik gösterebilir. Sitenizin boyutu, kod yapısı veya geçiş reklamları varsa, yükleme zaman sonuçlarınızı etkileyebilir.

Tahmini ziyaretçi kaybı: Bu, kullanıcının bir web sayfasını yüklemesi için üç saniyeden fazla beklemek sonucu çıkma ihtimalidir.

Bizde kendi web sitemizin hız testini yaptık. Sonuç:

Google Test My Site

Google Test My Site

Evet bizim Google mobil hız testi sonucumuz 4sn çıktı. Yaklaşık %10 ziyaretçi kaybımız var. Her testte farklı sonuçlar alabilirsiniz. Bu sunucunuzun yoğunluğuna göre değişiyor.

“Get My Free Report” butonuna tıklayarak gelişmiş raporunuzu mail adresine gönderebilirsiniz. Bu rapor içerisinde sitenizin mobil hızını artırmak için yapmanız gerekenleri ve çeşitli önerileri bulabilirsiniz.

Google ilerleyen yıllarda mobil kullanımının artacağını belirtiyor. Bu neden mobil site hız skorunuz çok önemli bir konuma geliyor. Google artık mobil üzerine daha çok kafa yoruyor. Sizde bu duruma ayak uydurmalısınız.

Google Site Test Sonucu

Google Site Test Sonucu

Google’ın test aracı, web site hızlarını 4 kısıma bölmüş. Bu uygulamayı kullanarak mobil sitenizin hızı konusunda hangi bölüme girdiğini öğrenebilirsiniz.

Excellent (Mükemmel) : Eğer bu bölüme girerseniz web site mobil hızınız mükemmel demektir. Yani siteniz mobil araçlarda 3 saniyeden aşağı bir sürede açılıyor.

Good (İyi) : Bu kısımda bulunuyorsanız mobil hızınız gayet iyi. 3sn-5sn arasında yüklenme süresine sahipsiniz demektir.

Fair (Makul) : Makul bir sürede açılış hızınız var. İyi değil ama çok da kötü değil. 5sn-8sn arası yüklenme hızınız var.

Poor (Kötü) : 8 saniye ve üzeri açılış hızına sahipseniz gerçekten mobil tema hızınızı düzenlemeniz gerekiyor demektir. Acilen site açılışınızı hızlandırmalısınız.

WordPress site açılış hızını arttırma için yapılabilecek tekniklere göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İlginizi Çekecek Benzer Yazılar

WordPress Hızlandırma Yolları Site açılış hızını arttırma için çeşitli optimizasyon yöntemleri kullanmak gerekir. WordPress çok hafif bir sistem, ancak doğru şekilde optimize edilm...
WordPress Defer Parsing of JavaScript Çözümü GTmetrix üzerinden sitenizin hız testini yaptıktan sonra "Defer parsing of JavaScript" hatası almış olabilirsiniz. Bunun nedeni sayfanızın yüklü mikta...
Site Açılış Hızını Arttırmak İçin Ücretsiz Bir Yol: PHP 7 Bana bazı sorular geliyor. "Her şeyi yaptım, resimleri sıkıştırdım, dosyaları sıkıştırdım, temayı değiştirdim vs. ama sitemin açılış süresi halen 3 sa...
Oluşturmayı Önleyen JavaScript ve CSS Kodlarını Kaldırma Oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın. Sanırım bu uyarıyı hemen hemen herkes biliyordur. Wordpress...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir