En iyi Gezi Blogları

WPCİNBlog Siteleri7 Yorum

Gezi blogları alanı son zamanlarda çok popüler hale geldi. Birkaç maceracı ruhun birleşmesiyle, arkadaşlarıyla veya aileleri ile birlikte yaptıkları gezileri kaleme alarak seyahat blogları veya diğer platformlarda paylaşırlar. Bu nedenle artık blog yazmak bir endüstri haline geldi.

Bu hızlı büyüme sonucunda, hayal edebileceğiniz hemen her seyahat ilgi alanına hitap eden on binlerce blog var. Aile seyahatlerinden, yüksek bütçeye sahip lüks gezilere, kültürel seyahatlerden, belirli bir kategoriye ait gezilere kadar bir çok çeşidi var. Hepsinin ortak olan noktası hikayeler, güzel fotoğrafçılık ve yolculukta ki tüm deneyimleri anlatmak.

Eğer sizin halen bir blog’unuz yok ise ücretsiz blog açma rehberimiz sayesinde bir blog sahibi olabilirsiniz. Site yapmak ile uğraşmak istemiyorsanız sizin için profesyonel bir web site yapabiliriz. Bunun için WordPress Hizmetleri sayfamızdan bize talep göndermeniz yeterli.

En iyi Gezi Blogları

Gezegenimizi keşfetmek amacıyla gezdikleri yerleri anlatan 2017 ‘de takip etmeniz gereken, türkçe en iyi gezi blogları listesi hazırladık. Bazılarına göz atın ve lütfen aşağıdaki yorumlarınızda favorilerinizi bize bildirin! Eğer bu listede yer almak isteyen gezginler varsa bizimle iletişime geçmeleri yeterli.

Yolculuk Terapisi

Yolculuk Terapisi

Zeynep Boneval, maceracı ruhlu birisi. Yıllardır aktif olan bir profesyonel blogcu. Gezi blogunda dünyanın farklı noktalarına yaptığı seyahatleri kaleme alıyor. Fotoğrafladığı harika anları sanki şuan yaşıyormuşcasına heyecanlı anlatımı ile ziyaretçilerine aktarıyor.

Websitesi: http://www.yolculukterapisi.com/

Facebook: https://www.facebook.com/YolculukTerapisi

Instagram: https://www.instagram.com/yolculukterapisi/

Az Gezmiş

Az Gezmiş

Azgezmiş, bir mühendis (Hakkı Ceylan) ve bir arkeolog (Zehra Arslan Ceylan) tarafından kurulan Türkiye’nin en eski seyahat bloglarından biri. Diğer bloglardan ayrılan özelliği her ikisinin de fotoğrafçı olması ve seyahatlerinin merkezinde fotoğraf çekme tutkusunun yer alması.

Websitesi: https://www.azgezmis.com

Facebook: https://www.facebook.com/Azgezmis

Instagram: http://www.instagram.com/Azgezmis

Gezilmesi Gereken Yerler

Gezilmesi Gereken Yerler

Gezilmesigerekenyerler.com, yazarları ve gezginleri, gezip gördükleri yerleri sizler için kaleme alıyor ve bu yerlere gitmeden önce bilgi sahibi olmanızı sağlıyor. Siteleri aracılığı ile elde etmiş oldukları bilgilerin tamamını yaşanmış tecrübelerden aktarıyorlar. Gidip yerinde gezmiş, görmüş ve yaşamış kişilerin kaleminden elde edilen ayrıntılara yer veriliyor. Bu anlamda kendinize bir rehber arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Websitesi: https://gezilmesigerekenyerler.com/

Facebook: https://www.facebook.com/GezilmesiGerekenYerler/

Instagram: https://www.instagram.com/gezilmesigerekenyerlercom/

Cesur Gezgin

Cesur Gezgin

Buket Cesur ve Serdar Cihan Cesur dünyayı dolaşıyor slogonıyla birlikte yola çıkarak hem seyahat edip hemde seyahat notlarını bloğunda yayımlayan bir gezgin çift. Genelde seyahatlerinde kamp hayatını tercih edip doğa ile iç içe olmayı seviyorlar. Yanlarındaki küçük patili arkadaşı Yuki bu yolculuklarında onları yanlız bırakmıyor. 🙂

Websitesi: https://www.cesurgezgin.com
Facebook: https://www.facebook.com/csrgzgn/
Instagram: https://www.instagram.com/cesurgezgin/

Çok Okuyan Çok Gezen

Çok Okuyan Çok Gezen

Sevil Mert, gezi sevdalısı bir kişi. Bunun yanında modern bir iş kadını. Kaliteli şirketlerde çalışmış ve kendini kanıtlamış birisi. Sadece gezmiyor aynı zamanda “çok okuyor”. Okuduklarını seyahat ettiği yerlerde deneyimliyor. Tüm bu deneyimlerini okurlarına yazdığı blogunda aktarıyor.

Websitesi: http://cokokuyancokgezen.com/

Facebook: https://www.facebook.com/sevil.mert

Instagram: https://www.instagram.com/cokokuyancokgezen/

Biz Evde Yokuz

Biz Evde Yokuz

Duygu ve Bilgehan, hayallerinin peşinden koşan maceraperestler. Gezmek için gezmiyorlar, yaşamak için geziyorlar. Hayatlarında yapmadıkları eksik bir şey kalmayana kadar gezecekler. Tüm bunları yaparken faydalı olacak seyahat deneyimlerini, gördüklerini ve tecrübelerini takipçilerine bloglarında anlatıyorlar. Şimdi onlar “Evde Yoklar”.

Websitesi: https://www.bizevdeyokuz.com/

Facebook: https://www.facebook.com/bizevdeyokuzcom/

Instagram: https://www.instagram.com/bizevdeyokuz/

Gezmek Güzel

Gezmek Güzel

Gezmekgüzel.com blog sahipleri tam zamanlı çalışan mühendis bir çift. Yıllık izin ve resmi tatilleri değerlendirerek geziyorlar. 6 kıtadan topladıkları gezi anılarını ve yemek tecrübelerini internet sitelerinde ziyaretçileriyle paylaşıyorlar.

Websitesi: https://gezmekguzel.com/

Facebook: https://www.facebook.com/gezmekguzel/

Instagram: https://www.instagram.com/gezmek_guzel/

Çok Gezen Adam

Çok Gezen Adam

Osman Kurt, seyahat etmeyi ve otomobilleri seven bir beyaz yakalı. İş için başladığı gezilerine şimdi zevk için devam ediyor. Otomobillerle seyahatler gerçekleştirip, hem yeni yerler keşfediyor hem de bu otomobiller hakkındaki deneyimlerini paylaşıyor. Hem iş hem de gezi amacıyla keşfettiği yerleri kişisel seyahat blogu içerisinde yazıyor.

Websitesi: https://cokgezenadam.com/

Facebook: https://www.facebook.com/cokgezenadam/

Instagram: https://www.instagram.com/cokgezenadam/

Gezgin Yogini

Gezgin Yogini

Burcu Tunca, aslında bir yoga eğitmeni. Hindistanda geçirdiği süre içerisinde farklı türden felsefeleri öğrenmiş. Ruhunda bulunan “gezmek” dürtüsü ile onlarca ülke ve şehir gezmiş. Keşfettiği yerlerde ki kültürleri ve çeşitli bilgileri sitesinde yazmaya devam ediyor.

Websitesi: http://gezginyogini.com/

Facebook: https://www.facebook.com/gezginyogini/

Instagram: https://www.instagram.com/gezginyogini/

Bir Hayalin Peşinde

Bir Hayalin Peşinde

Deniz Pehlivan, denizci bir aileden geldiği için içinde ki özgürlük tutkusu hiç bitmedi. Farklı kıtalara yolculuklar yaptı ve yapmaya devam ediyor hedefi 30 yaşında 100 ülkeyi gezmiş olmak. Seyahatlerini kolay ve anlaşılabilir bir dille yazdığı içni en iyi gezi blogları arasında yer alıyor.

Websitesi: https://www.birhayalinpesinde.com/

Facebook: https://www.facebook.com/birhayalinpesinde/

Instagram: https://www.instagram.com/birhayalinpesinde/

Yolda Olmak

Yolda Olmak

Kemal Kaya, seyahat etmeyi seven bir gezgin. Farklı iklimlerden tad almayı ve farklı bakış açılarını anlamayı kendine rehber edinmiş. Ekonomik seyahat etmeyi seviyor. Gezdiği yerleri anlattığı blogunda ise ziyaretçilerine bu ekonomik gezileri nasıl yapacaklarını yazıyor. Bu şekilde “yoldaolmak.com” en iyi seyahat blogu listesi içerisinde yerini alıyor.

Websitesi: https://yoldaolmak.com/

Facebook: https://www.facebook.com/yoldaolmak

Instagram: https://www.instagram.com/yoldaolmak/

Görkemli Yollar

Görkemli Yollar

İnşaat mühendisliği öğrencisi ve müzisyen olan Görkem Yüksel‘in küçüklükten beri hayalini kurduğu şehirlerdeki gezi notları ve deneyimlerini barındıran kişisel blogu. Seyahat bloglarına farklı bir soluk getirmiş. Gezi yazıları kendi alanında tek ve oldukça kapsamlı. Sadece 22 yaşında ve takip etmeye değer! Onun Görkemli Yollar’ını genç ve güncel bir bakış açısıyla okumanız iyi bir deneyim olacaktır.

Websitesi: https://www.gorkemliyollar.com/

Facebook: https://www.facebook.com/gorkemliyollarturkiye/

Instagram: https://www.instagram.com/gorkemliyollarcom/

Keşfe Gel

Keşfegel

Kesfegel.com, gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi amaç edinmiş kişilerin bir araya gelerek oluşturdukları seyahat topluluğudur. Bu sayede okurlarına sürekli olarak gezi rotaları hakkında güncel bilgiler verebiliyorlar. Bilinen seyahat noktalarının yanında, dünya üzerinde az keşfedilmiş yerler hakkında da gezi rehberleri hazırlayarak farklı olmayı başarıyorlar. Farklı destinasyonlar, seyahat ipuçları ve daha fazlasını arayanların siteye göz atmasında fayda var.

Websitesi: https://kesfegel.com

Facebook: https://www.facebook.com/kesfegelcom/

Instagram: https://www.instagram.com/kesfegelcom/

Gezelim.me

Gezelim.me

Gezelim.me, “Biz hiç bir şeyi arkada bırakmadan gezilebileceğini de göstermek isteyen 2 kişiyiz. Yurtiçi gezilerine önem vermekteyiz. Ülkemizin turizm potansiyelini bir nebzede olsa ortaya çıkarma gayretindeyiz. Elimizden geldiğince gezip tozmaya devam edeceğiz. Kah hafta sonunda, kah yıllık izinde, kah bayramda her fırsatta.” Sloganıyla çıktıkları bu yolda çok iyi bir ivme kazandılar. Daha çok yurtiçi gezilerine ağırlık veriyorlar. Mütevazi bir çizgide giden çiftimiz takip edilmeye değer.

Websitesi: https://gezelim.me/

Twitter: https://twitter.com/Gezelim_mee

Instagram: https://www.instagram.com/gezelim.me/

Umarız sizin için hazırladığımız en iyi gezi blogları 2018 listemizi beğenmişsinizdir.

Benzer Yazılar

En iyi Yemek Blogları – Yemek Tarifleri Sitesi Gündüz ofiste yeterince yorulduk, ne pişireceğimize dair bir fikrimiz yok ve eve dönerken yemek için malzeme alışverişi yapmak için yeterli bir zamanı...
En iyi Makyaj Blogları – Kadın Bakım Web Siteleri Dürüst olmak gerekirse teknoloji bir nimettir. Hayatımızı çok daha kolay hale getirdi ve bize on yıl önce hayal bile edemeyeceğiniz en şaşırtıcı güzel...

7 Yorum: “En iyi Gezi Blogları – Seyahat Siteleri”

  1. Hepsi birbirinden güzel bloglar. Yaklaşık 7 yıldır yayında olan gezipgordum.com’u da listede görmek isteriz 🙂 Sevgiler

  2. Hepsi severek takip ettiğim ve bir çoğu yakından tanıdığımız değerli arkadaşlarımız. Eğer gurme gezi bloglarına yönelik bir liste yaparsanız, Türkiye’de alanında ilk ve en kapsamlı gurme gezi blogu https://www.gurmex.com ‘u da listede görmekten mutluluk duyarız. Sevgiler 🙂

  3. Biz diğer arkadaşlarımız gibi çok çılgın olamadık. Onların yaptığı gerçekten sıradışı. Her şeyi arkalarında bırakıp gezmek tozmak harika bir duygu olsa gerek. Tüm gezginleri tebrik ediyorum.

    Biz hiç bir şeyi arkada bırakmadan gezilebileceğini de göstermek isteyen 2 kişiyiz. Yurtiçi gezilerine önem vermekteyiz. Ülkemizin turizm potonsiyelini bir nebzede olsa ortaya çıkarma gayretindeyiz.Elimizden geldiğince gezip tozmaya devam edeceğiz. Kah haftasonunda kah Yıllık izinde kah bayramda her fırsatta.

    Bizide listeye eklerseniz çok seviniriz. Herkes dediğim gibi full time gezgin olamıyor. Bu konuda hem çalışıp hem gezilebilir konseptini işlemek istiyoruz..

  4. insanlara kaliteli ve doğru bilgiler verdiğiniz için bir daha teşekkür ederiz … Başarılarınızın devamını diliyoruz !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir