En iyi Yemek Blogları

WPCİNBlog Siteleri6 Yorum

Gündüz ofiste yeterince yorulduk, ne pişireceğimize dair bir fikrimiz yok ve eve dönerken yemek için malzeme alışverişi yapmak için yeterli bir zamanımız yok. Pratik bir şeyler yapmak istiyorsunuz ama bunun için tarif kitaplarını aramak yerine internette araştırma yapmak daha kolay olacaktır.

Sonuçta, Google’a girip yemek tarifi araştırması yapmalısınız ama karşınıza yüzlerce yemek sitesi çıkacak. Hangisine gireceğinizi, hangi yemeği yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu nedenle sabit, takip ettiğiniz bir yemek blogu olursa işiniz kolaylaşacaktır. Tüm çeşitli tarifler ve ağız sulandıran fotoğraflar arasında dolaşmaya son. Sizler için Türkiye’nin yerli en iyi yemek blogları listesi hazırladık.

Yemek Blogu Açmak ister misiniz?

Eğer yemek yapmayı çok seviyorsanız ve yaptığınız yemeklerin tariflerini insanlarla paylaşmak istiyorsanız sizde kendinize ait bir yemek blogu açabilirsiniz. Bunun için ücretsiz blog açma rehberimizi okuyarak yapabilirsiniz.

En iyi Yemek Blogları

Lezzetin Adresi

Lezzetin Adresi

Sibel Yalçın, yemeğe olan merakı ve çevresi tarafından devamlı tariflerinin beğenilmesi ve istenilmesi üzerine 2010 yılında açtığı, birçok farklı tarif ve hayatından paylaşımların yer aldığı sitesinde sizlerle buluşuyor.

Aynı zamanda 4 yıldır çeşitli televizyon kanallarında, kendi youtube kanalında ve sosyal medya hesaplarında paylaşımlarını sürdürüyor.

Web sitesi: sibelyalcin.com.tr

Facebook: www.facebook.com/sibelyalcincom/

Instagram: www.instagram.com/sibelyalcincom/

YouTube: www.youtube.com/c/sibelyalcincom

Ege’den Tarifler

Ege'den Tarifler

Müberra Bağcı, aslında bir akademisyen. Yemek yapmayı, yemeyi, farklı lezzetler keşfetmeyi, yeni yerler görmeyi seviyor. 2009’da yemek tariflerini yazarak başladığı blogunda tarifleri ile birlikte mekan değerlendirmeleri ve gezi yazıları da yer alıyor. Blogun yanı  sıra Türkiye’nin ilk online yemek ve gezi kültürü dergisi olan www.travelandgourtmets.com da her ay gezi yazıları yayımlıyor.

Web sitesi: egedentarifler.com

Facebook: www.facebook.com/egeden.tarifler

Instagram: www.instagram.com/egedentarifler

Kevserin Mutfağı

Kevser'in Mutfağı

Kevser D. Türkdoğan, ücretsiz yemek tarifleri uygulaması olan Tarif Küpü’nün kurucusu, Aynısını Yaptım Olmadı kitabının yazarıdır. 1984 Kırklareli doğumlu. Yemek yapmayı, fotoğraf çekmeyi, yazmayı ve tüm bunları birlikte yapabildiği blogunu çok seviyor. En iyi yemek blogları arasında yer alıyor.

Web sitesi: www.kevserinmutfagi.com

Facebook: www.facebook.com/kevserinmutfagicom

Instagram: www.instagram.com/kevserinmutfagi

Lezzet Tramvayı

Lezzet Tramvayı

Arzu Batur Yalçınkaya, bilgi işlem sektörünün yoğun dönemlerinde sadece vakit geçirmek için açtığı sonradan sosyal medya ve firmaların uğrak yeri olan lezzettramvayi.com blogunun sahibi.

Blogta yemek tariflerinden tutunda gidilen etkinlikler ve lezzet mekan tanıtımları yer almakta. Blogunda ayrıca ürün ve mekan tanıtım makaleleri de yer almakta. 5 yaşında olan  blogunu çocuğu gibi seven Arzu hanım aynı zamanda bir kız annesi. Kızı İpek ile birlikte olduğu zamanlar onun için ayrı bir keyif.

Web sitesi: www.lezzettramvayi.com

Facebook: www.facebook.com/LezzetTramvayi

Instagram: www.instagram.com/lezzettramvayi

Youtube: www.youtube.com/user/07kepi

Vanilins

Vanilins

Arzu Hangül, mutfakta edindiği tecrübeleri aktarmak ve tariflerini kızına miras bırakabilmek için kurdu blogunu. Blogunda birebir denenmiş tarifleri tam ölçüleriyle bulabilirsiniz. Özellikle sıcak yemekler ve salatalara blogunda çok daha fazla yer veriyor. Ve en iyi yemek blogları listemizde yerini alıyor.

Web sitesi: www.vanilins.com

Facebook: www.facebook.com/vanilins.net

Instagram: www.instagram.com/vanilinstr

Mutfak Yolu

Mutfak Yolu

Aysel Kayacı, 1974 doğumlu ve aslen Malatyalıdır. Çevresinde yaptığı yemeklerle meşhur olan aysel hanıma sürekli olarak bir yemek tarifleri sitesi kurmasını isteyen dostları için 2012 yılının sonlarına doğru bir yemek tarifleri sitesi olan Mutfakyolu’nu kurdu. Çok kısa süre içerisinde de sevenlerinin de destekleriyle hemen hemen her alanda yazılmış ve denenmiş tarifleri binlerce insanın beğenisine sunmaktadır.

Blog olarak kurmuş olduğu Mutfakyolu, artık çok daha fazla kitleye hitap eden bir yemek tarifi sitesi haline gelmiştir. Aysel Kayacı’nın kurmuş olduğu Mutfakyolu sevilerek takip edilen siteler arasında başı çekmektedir.

Web sitesi: www.mutfakyolu.com

Facebook: www.facebook.com/MutfakYolu/

Pinterest: tr.pinterest.com/mutfakyolu/

Sofrabezi Yemek Tarifleri

sofrabezi

Serap Turan‘ın mutfağında hazırlayıp fotoğrafladığı tariflerden oluşan Sofrabezi, ilk kez 14 Mart 2010’da yayın hayatına başladı.

“Geleneksel tatlar, Modern Yorumlar” sloganıyla 2010’dan itibaren yayınını com ve net uzantılarından sürdüren sofrabezi,yemek tarifleri, kek, pasta, börek tarifleri gibi farklı kategorilerin yanı sıra, pratik bilgiler, şifalı bitkiler, gezi, mekan ve yerlere dair de izlenimlerini kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Youtube başta olmak üzere, Facebook, Twitter, İnstagram’ın da aralarında olduğu çok sayıda sosyal medya hesabından da kullanıcılarıyla buluşan Sofrabezi, bu mecralarda 100 binden fazla abone, takipçiye sahip.

Web sitesi: https://www.sofrabezi.com/

Facebook: https://www.facebook.com/sofrabezicom/

İnstagram: https://www.instagram.com/sofrabezicom/

Youtube: https://www.youtube.com/sofrabezitv

Eğer sizde en iyi yemek blogları listesinde yer almak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Benzer Yazılar

En iyi Makyaj Blogları – Kadın Bakım Web Siteleri Dürüst olmak gerekirse teknoloji bir nimettir. Hayatımızı çok daha kolay hale getirdi ve bize on yıl önce hayal bile edemeyeceğiniz en şaşırtıcı güzel...
En iyi Gezi Blogları – Seyahat Siteleri Gezi blogları alanı son zamanlarda çok popüler hale geldi. Birkaç maceracı ruhun birleşmesiyle, arkadaşlarıyla veya aileleri ile birlikte yaptıkları g...

6 Yorum: “En iyi Yemek Blogları – Yemek Tarifleri Sitesi”

  1. Yemekvepasta.com tavsiye ederim kurucusu gulay hanim instagramdada @yemekvepastatarifleri diye sayfasi var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir