En iyi SEO Firması

WPCİNSEO19 Yorum

SEO firması, kısaca web sitenizi arama motorlarına uyumlu hale getiren ve özellikle organik arama sonçularında görünürlüğünüzü artıran şirketlerdir. Peki en iyi SEO Firması hangisi? Nasıl seçeceğiz?

Çevrimiçi pazarlama kuralları sürekli değişmektedir. Bu değişikliklere ayak uyduracak vaktiniz yoksa, bir SEO ajansı ile çalışmak avantajlı olacaktır. Herhangi bir web sitesi veya çevrimiçi varlığı olan bir işletme, organik Google arama sonucu listelerini iyileştirmek için deneyimli bir SEO hizmeti sağlayıcısına başvurmalıdır.

SEO hizmetleri, bir sitenin arama motorunun erişebilmesin, sitenin bulunması ve arama motoru tarafından yüksek oranda sıralanma şansını arttırmasını sağlamaya yardımcı olur.

SEO firmaları genellikle şu üç yöntemi uygulamaktadır.

 1. İçerik yaratmak
 2. Yüksek kaliteli bağlantılar kurmak
 3. Sonuçları analiz etme ve düzeltmek

En iyi SEO Firmaları

SEO her zaman araştırma, denetim ve analizle başlar. Her müşteri farklıdır, her web sitesi farklıdır ve her sektör farklıdır. Bu nedenle en iyi SEO firmalarının müşterilerine karşı, tahminleri yapmakta veya garanti vermekte kararsız olmasının sebebi budur. Çok fazla değişken olduğundan dolayı bir müşteri için çok iyi çalışan şey, bir sonraki iş için aynı şekilde çalışmayabilir.

Kurumsal ve profesyonel SEO şirketleri sonuç üretmek için belirlenmiş bir formülün yanı sıra, problem çözme ve zorlukların üstesinden gelme konusunda uzman kişilerden oluşur. SEO firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler başlıklı makalemizi okuyarak hangi SEO şirketini seçmeniz gerektiğine dair fikir edinebilirsiniz.

Bunun yanında sadece seo uzmanlarının raporları ile yetinmeyin. Kendi seo analiz raporunuzu kendiniz oluşturun. Elinizde siteniz ile alakalı veriler mutlaka olsun.

Bu Listede Yer Almak İsteyen SEO Uzmanları: Yapmanız gereken tek şey iletişime geçmek.

Gelin şimdide Türkiye’de yer alan kaliteli SEO firmalarına göz atalım.

ZEO-SEO

SEOZEO

Veya SEOZEO 🙂 Yiğit Konur’un kuruculuğunda 2011 yılından beri SEO Ajansı ve Danışmanlık olarak hizmet vermekte. Biz onları daha çok Uluslararası yaptıkları SEO Konferanslarından tanıyoruz.

Aslında pek bilinmese de bir çok rehberi içinde barındırıyor. Ve bu rehberler bildiğiniz 1000 kelimelik rehberler değil. Türkiye’de böyle kaliteli rehberler bulamazsınız. Bu özelliği, en iyi SEO Firmaları arasında yer almasını sağlıyor. Ayrıca bulundurduğu SEO araçları ile farklı anahtar kelime analizleri yapabilirsiniz.

Tek eksik yanı blog sayfasının çok fazla güncellenmemesi. Umarız deneyimlerini, ziyaretçiler ile daha sık paylaşırlar.

Web sitesi: zeo.org/tr

İletişim1: Rıhtım Caddesi, İzzettin Sokak, No:1 Ofis: 8-9 Kadıköy/İstanbul

İletişim2: Bilkent Cyberpark Tek. Geliştirme Merkezi, Tepe Binası, No: 425-426 Çankaya/Ankara

+90 850 302 25 52 – hello@zeo.org

Reknova

Reknova

Reknova, Online Marketing Ajansı olarak 2001 yılında Almanya Dortmund’ta kurulmuş olan bir şirket. 2008 yılından itibaren Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofislerinden hizmet vermeye devam ediyorlar.

Tecrübelerini ziyaretçilerine aktardıkları güncel bir bloga sahip değiller. Ama bazı rehberlere ulaşmak hiç de zor değil. SEO başlangıç rehberine göz atmak için https://www.reknova.com/tr/seo-rehberi.html tıklayın.

Fakat fazı fontunda ve boyutunda bir an önce değişikliğe gitmeleri gerekiyor. “kuenye.html”  gibi hataları da yok değil. Umarız bu görüşlerimizi değerlendirirler.

Web sitesi: www.reknova.com/tr/

İletişim1: Yeşilce mah. Destegül sok. Polatcan Plaza 5/1 Kağıthane/İstanbul – 0212 4653500

İletişim2: Cinnah cad. 31/28 Çankaya/Ankara  –  0312 4665120

 

SEO Sözlük

SEO Sözlük

Emre Tonguç tarafından 2013 yılında kurulan SEO Sözlük, kurumsal firmalara, e-ticaret sitelerine ve start-up’lara SEO danışmanlığı hizmeti vermekte. Referansları arasında Budget, Fen Bilimleri, Vefa Holding gibi ulusal firmalar yer alıyor.

İçerisinde, içerik pazarlama, e-ticaret ve SEO konuları hakkında yüzlerce makale barındırıyor. Şeffaf SEO paketleri ve çoğu SEO uzmanı tarafından kullanılan ve her yerde görmekten bıktığımız Sahifa temasını kullanmadığı için Emre beye ayrıca teşekkür ediyoruz.

Web sitesi: www.seosozluk.com

İletişim: Caferağa Mahallesi Dumlupınar Sokak 3/3 Kadıköy/İstanbul

info@seosozluk.com – 0216 511 5 666

SEO Hocası – Webtures

SEO Hocası

Kaan Gülten, 2009 yılında seohocasi.com’u kurdu. Türkiye’de SEO sektöründe önemli bir yeri vardır. “Uzmanından SEO” kitabı çok sattı. Sitesinde bugüne kadar elde ettiği deneyimlere dair çeşitli makaleler paylaşmak, ziyaretçilerin SEO eğitiminde önemli bir yer tutuyor. Zaten bu yüzden onun adı “SEO Hocası” olarak markalaştı. Aynı zaman da 2011 de Webtures’i kurdu ve yöneticiliğini yapıyor.

Fakat bunların yanında, web sitesinde eleştireceğimiz alanlar da yok değil. Yakın zamanda değiştirdiği yeni görünümünü hiç beğenmedik. Eskisi daha hoş duruyordu. Ayrıca “SEO” kelimesinde ilk sıralarda yer alan bir sitenin, hakkımızda ve seo araçları sayfasında aktif olmayan linklerin olması üzücü. Umarız onlar da bunun farkındadırlar.

Web sitesi: www.seohocasi.comwww.webtures.com.tr

İletişim: Esentepe Mah. Milangaz Cad. No:77 A2 Blok Kat:32-33 D:219 Kartal/İstanbul

info@webtures.com – 444 4 915

Moradam

moradam

Moradam, web site analizi ve web tasarım hizmeti dahil SEO Ajansı olarak çalışmaktadır. İçerisinde bir çok web site analiz aracını barındırıyor. En çok kullandığım araç ise “google sıra bulucu” aracı. Bunun yanında Moradam’ın Semalt altyapısını kullandığını biliyoruz.

Web sitesi: https://www.moradam.com/

İletişim: Atakent Mah. 241 Sk. Terrace Tema A BLOK D: 4
Küçükçekmece / İstanbul

info@moradam.com – 0532 223 65 90

Celilcan

Celilcan Topçuoğlu

Takip ettiğimiz bir diğer seo uzmanı Celilcan Topçuoğlu, 1999 yılından beri dijital dünyanın içinde. 15 yıllık tecrübesi ile bu sektör içerisinde SEO danışmanlığı hizmeti veriyor. Yakın zamanda Google Dublin’de düzenlenen Google TC Summit etkinliğine katıldı. Kendisi Google’a en çok katkıda bulunanlar arasında yer alıyor.

Webmaster yardım forumlarında, kullanıcılara SEO ve Dijital Pazarlama gibi bir çok konuda yardımcı oluyor. Kendisinin deneyiminden faydalanmak isteyenler Google Webmaster Yardım Forumunu ziyaret edebilirler.

Web sitesi: www.celilcan.net

İletişim1: Karadeniz M. General Aldoğan C. No 42 Gaziosmanpaşa/İSTANBUL

İletişim2: Arma Kule, Ufuk Üniversitesi Caddesi, No: 13 – B / 72 Çukurambar/Ankara

0 212 649 5441 – 0 532 451 21 51 – bilgi@celilcan.net – celilcan@gmail.com

ixirSEO

ixirSEO

Furkan GÖKÇÖL, yaşı en genç SEO uzmanlarının başında gelmektedir. Akademik olarak kendisini acil sağlık sektöründe geliştirmesine istinaden 2014 yılından bu zamana kurumsal ve bireysel firmalara ileri düzey, dönüşüm odaklı SEO çözümleri sunmaktadır. Ayrıca hazırlamış olduğu benzersiz SEO içerikleri ile SEO tutkunlarına değer katmaya çalıştığını görebiliyoruz.

Web sitesi:  www.ixirseo.com – www.seouzmani.info

İletişim: Mareşal Çakmak Mahallesi, Civelek Sokak, No: 3, Güngören, İstanbul

info@ixirseo.com – +90 531 347 59 58

Sizce en iyi SEO firması hangisi? Favori firmanızı seçin. Ayrıca çalıştığınız şirketler hakkında yorum atıp, görüşlerinizi belirterek, diğer kullanıcıların da faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Pinterest Analytics Nedir? Ne işe Yarar? Pinterest analytics, sitenizden sabitlenmiş tüm görüntüler için istatistikler göstererek sitenizin performansını izlemenize yardımcı olur. Pinterest b...
Google Sıralama Kriterleri 2018 Google sıralama kriterleri web sitenizin arama motoru sonuçlarında ve özellikle Google da üst sıralarda çıkmak için gerekli olan kriterlerdir. Siz de ...
Domain Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Web siteniz için doğru alan adının seçilmesi başarınızda çok önemlidir. Yanlış alan adını seçerseniz, marka ve arama sıralamalarınıza zarar verecektir...
Chrome Temmuzda HTTP Siteleri “Güvenli Değil” Olarak İşare... Chrome güvenlik ürün yöneticisi Emily Schechter tarafından yayınlanan blog yazısına göre, Temmuz ayından itibaren Google Chrome tüm HTTP sitelerini "g...

19 Yorum: “Türkiye’nin En iyi SEO Firması Hangisi?”

 1. aslında eklenmesi gereken daha bilindik firmalar da var, global çapta markalar var Türkiye pazarında yer tutan…
  seo hocas da firma değil forum tarzı bir yapı, onu webtures olarak eklemek daha doğru olacaktır, sanırım..

  1. Merhaba Yılmaz bey.

   Bahsetmek istediğiniz o firmaların bazıları, sadece belirli markalar ile çalışan, daha mail kutularına bile bakmayan firmalar. Bu nedenle özellikle bazılarını eklemedik.
   Listede yer almak isteyen yerli firmalar isterler ise iletişime geçebilirler.
   Biz, konuya biraz eleştirel bakmak istiyoruz. Seohocası, daha çok bu isim ile anıldığı için onu ekledik. Ama uyarınızı dikkate alarak, yazıda güncelleme yapıp Seohocası ile Webtures’i ilişkilendirdik.
   İlginiz için teşekkürler.

 2. Kesinlikle seo şefi en iyisi çünkü sosyal medyada ücretsiz eğitim veriyor, sayesinde binlere kişi sitesini düzeltti ve bende şuan hocama minnettarım. Arkadaşımda çalışıyor bu firma ile tek kelime adamlar king diyor. Ayrıca hocam kitabını dahi ücretsiz dağıttı hakkı ödenmez seo sektörünün nabzını tutuyor resmen.

 3. WordPress sitemi yönetirken blog yazılarınızdan faydalanıyorum, öncelikle yazılarınız için çok teşekkürler. Bunun haricinde SEO konusunda uzun zamandır Stratejik SEO firmasından destek almaktayız ve çok memnunuz. Bu konuda da bu şekilde hem okuyuculara hem yazı içeriğine ek katkı sağlamak istedim 🙂

  Ayrıca ipuçları yazılarınızı artırmanız dileğiyle @wpcin 🙂

 4. Uzun suredir sizleri takip etmekteyim kaliteli ve güzel işer yapmaktasiniz iyi çalişmalar

 5. Merhaba! Lar Seo alakali çok uzun suredir çalişma yapmaktaydım wep sayfam var adil organizasyon diye bu sayfamin yukari taşimak istiyorum ama bir turlu çikiş yapamadik istediğim gibi bu konuda bana yardimci olurmusunuz teşekkürler iyi çalişmalar

  1. Merhaba, öncelikle yapmanız gereken şey yeni bir tasarıma/temaya geçiş yapmalısınız.
   Daha sonra “site içi seo” nasıl yapılır, diye bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. İyi çalışmalar.

 6. Ayrım yapmadan SEO firmaları ve SEO uzmanı tanıtımı yapmanız güzel olmuş. Bu sayıyı artırmanızı rica ederim. Etik olarak bu işe yıllarını vermiş bir uzman olarak yazılarınızı dikkatle takip ediyorum, teşekkürler.

 7. Bursada evden eve nakliyat firmam var kaç kişi bizi dolandırdı seo ile alakalı ilk sayfa sözü verdiler onlara verdiğim parayı googl adworse yatırsaydım daha karlıydım yokmu bu konuda bana yardımcı olucak dürüst helal süt emmiş biri wep sitemi ilk sayfada görmek istiyorum inanın seoya kaptırdığım parayla iki tane nakliyat firması açardım artık tükendim internet üzerinden en iyi seo uzmanı yazdım bu siteyle karşılaştım umarım bana yardımcı olursunuz

  1. “Evden eve nakliyat” kelimesi Türkiyede ki en rekabetli alanlardan birisi. Eğer ilk sayfada yer almak istiyorsanız çok uzun bir çalışma yapmalısınız. 2 yıl, belki de daha fazla. Üstelik bu maliyeti karşılayacak büyük bir geliriniz olması gerekiyor. Google’da ilk sayfalarda çıkma hedefi yerine, “bulunduğum ilde daha fazla müşteriye nasıl hitap ederim.” diye, kendinize daha lokal bir hedef koymalısınız. Herşey Google’dan ibaret değildir. İnsanlar ile yüz yüze iletişim halinde olmak daha faydalı olacaktır. Yine de istediğiniz hedeflere ulaşmak noktasında, size yardımcı olabileceğini düşündüğüm SEO-ZEO ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

 8. Ayrım yapmadan seo firmaları ve seo uzmanı tanıtımı yapmanız güzel olmuş. Bu sayıyı artırmanızı rica ederim. Güzel bir çalışma olmuş tebrilker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir