En iyi Hosting

WPCİNHosting16 Yorum

Bir iş yeri sahibi olarak şirketinizin web sitesini yapmak istiyorsunuz. Veya kişisel bir blog açıp fikirlerinizi ziyaretçileriniz ile paylaşmak istiyorsunuz. Her iki durumda da, çevrimiçi varlığınızı oluşturmanın ilk adımı olarak, sitenizin dosyalarını sunucularında depolayacak bir hosting firması bulmanız gerekir.

Bu yazıda sizlere en iyi hosting firması seçiminde dikkat etmeniz gereken şeyleri anlatırken aynı zamanda Türkiye’de hosting hizmeti veren kaliteli hosting firmalarından örnekler vereceğiz.

Hosting firmaları hakkında yazdığımız bilgiler aşağıdadır, bilgilere ulaşmak için direk aşağıdaki bağlantıları kullanarak sayfanın aşağısına kayabilirsiniz veya okuyama devam edebilirsiniz.

En iyi Hosting Firması Nasıl Seçilir?

Web hosting hizmetleri, aylık veri aktarımları, depolama alanı, e-posta, ödeme şekilleri ve diğer özelliklerin miktarlarını belirli paketler şeklinde müşterilerine sunar. Ayrıca, aylık ve yıllık ödemeler arasında farklılıklar olabilir.

Bu nedenle şirketinizin yada blogunuzun çevrimiçi başarısı için tam olarak neye ihtiyacı olduğunu anlamak için kaliteli hosting seçimine zaman ayırmanız önemlidir. Gelin şimdide en iyi hosting firması seçerken dikkat edilmesi gereken faktörleri inceleyelim.

#1. Hosting Trafiği ve Depolama Alanı

Ne yapmak istiyorsunuz? Hedefiniz ne? Sadece bir şirketin basit bir web sitesini mi yapmak istiyorsunuz? Belki de büyük bir haber sitesi açıp, binlerce kişiye ulaşan dev bir ajans olmak istiyorsunuzdur. O halde önce ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Bu konuda bazı terimleri bilmelisiniz. Çünkü “sınırsız” hosting adı altında insanlarımız kandırılabiliyor. Karşınıza Paylaşımlı Hosting, VPS, VDS, Cloud, Dedicated, WordPress Hosting gibi farklı sunucu yapılandırmaları çıkacaktır. Her sunucunun özellikleri farklıdır. Öncelikle bu konuları iyice araştırmalısınız.

#2. Hosting Uptime

Siteniz kapalıysa, müşterilerileriniz ürünlerinize erişemez veya ziyaretçileriniz size ulaşamaz ve hizmetlerinizden faydalanamazlar. Herhalde kimse web sitesinin zırt bırt kesintiye uğramasını istemez.

Maalesef sizin için en iyi çalışma süresini sunan hangi hosting firmasının olduğunu anlamak çok zor. Genelde çoğu %99,99 uptime garantisi veriyor. Oysa bu gerçeği pek yansıtmıyor. Ama bazıları sitelerinde %99,98 yada %99,95 oranlarını belirtiyor. Gerçek uptime oranlarını yansıtan hosting şirketlerini kutluyoruz.

#3. Sayfa Açılış Hızı

Web siteniz için bir başka önemli öge sayfa yüklenme süresidir. Ziyaretçilerinizin sitenizin açılışını beklerken, sıkılıp gitmesini ister miydiniz?

Site açılış süresi, bütün optimizasyonları yaptığınız halde 3-4 saniyeyi geçiyor ise hosting firmanızı değiştirmeniz gerekiyor. Hosting tepki süresinin 800 ms’yi geçmemesine dikkat edin. Bu süreyi en kolay, CDN kullanarak ekarte edebilirsiniz.

#4. Güvenlik – SSL

Paylaşımlı hosting kullanırken güvenlik her zaman daha zayıftır, ancak bu, sitenizin savunmasız bırakılması gerektiği anlamına gelmez. En iyi hosting firmaları güçlü güvenlik firewall sistemleri kullanır.

itenizde veri kaybı olursa, birçok hosting firması fazladan bir ücret ödemeden sitenizi yedekler ve geri yükler. Bazıları da yedekleme için ekstra ücret talep eder.

Ayrıca artık çoğu hosting firması, müşterilerine artık ücretsiz SSL sertifikası dağıtmakta. Ücretli satılan sertifikalar da ise şirketler arasında büyük fiyat farklıları olmakta. Bu konuda bütçenizi düşünmenizi tavsiye ederiz.

#5. 7/24 Destek Hizmeti

Web siteniz ile alakalı bir problemle karşılabilirsiniz. Her an size en kısa sürede cevap verecek ve yardım edecek bir hosting firması olmalıdır. En iyi hosting firmaları ancak size en hızlı yanıtı verebilir.

Bu nedenle müşterilerine 7/24 destek hizmeti sunan bir web hosting şirketi ile çalışmanız çok önemlidir. Bir ticket attığınızda saatlerce beklemek istemezsiniz değil mi?

#6. Yenileme Fiyatları

Çoğu hosting şirketi bahsetmiyor ama bazıları ilk yıl için 10$ istiyorlar ise ikinci yıl yenileme ücreti olarak 15$ tahsis ediyor. Bu bir satış stretejisidir.

Bu yüzden hosting paketi ve domain satın almadan önce yenileme fiyatlarını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Hatta 1 yıllık satın almak yerine alacağınız hizmeti 2-3 yıllık alırsanız, hem yenileme ücretini düşünmezsiniz hemde doların yükselmesinden çok etkilenmezsiniz.

Ayrıca bazı hosting firmaları 15 yada 30 gün para iade garantisi vermekte. Bu süreyi ne kadar uzatırsanız, sizin için o kadar iyi olacaktır.

#7. E-posta Hizmeti

İnternette varlığınız varsa, e-postanız olmalıdır. Potansiyel müşteriler veya ziyaretçilerinize mesaj göndermek ve iletişim kurmak için en uygun yoldur. Çoğu web hosting planlarının fiyatına e-posta dahildir. Bazı hosting firmaları sınırsız e-posta hesabı oluşturma (ileride büyük bir siteye dönüşebilirsiniz) sunarken bazıları sınırlı bir miktar sunuyor.

Veya bazı hosting şirketleri 250mb kota uygularken bazıları 1gb boyut sunmakta. Bazıları ücretsiz spam filtreleme uygularken bazıları ekstra ücret talep edebiliyor.

#9. Konum – Lokasyon

Lokasyon şunun için önemlidir; diyelim Sivas’ta yaşıyorsunuz ve yazıcı toneri satıyorsunuz. Sivaslı bir şahsın yazıcısının toneri bitti ve acilen toner alması gerekiyor. Adam araştırdı, istediği marka toneri sadece iki yerde buldu, üstelik yakın fiyatlarda. Biri internette, diğeri sizin dükkanda. Hangisinden almayı tercih ederdi? İnternetten alsa kargo en erken 1 günde getirir. Ama isterse yarım saat içinde sizin dükkana gelip alabilir.

Web sitenizin dosyaları da böyledir. İnsanlar farklı şehirlerden sitenize girdiğinde, sitenizin dosyalarının barındığı sunucuya yakın olan kişiler, sitenize daha hızlı ulaşır. Eğer siz sadece Sivas’ta yaşayan insanlara hizmet veriyorsanız, web sitenizi barındırması için Sivas’ta yer alan bir sunucuyu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu tüm şehirler ve lokasyonlar için geçerlidir.

Ama siz tüm ülkeye veya dünyaya hizmet veriyorsanız CDN dediğimiz içerik dağıtım araçlarını kullanmalısınız. Unutmayın CDN ek maliyet gerektirir.

#10. Popülerlik – İtibar

Her zaman kullanıcıların görüşlerini ve değerlendirmelerini dinleyin. Onların anlattıklarını ve yaşadıklarını önemseyin.

Kullanıcı yorumları en iyi hosting firması seçiminde size yardımcı olacaktır. Belki de en önemli faktördür. Herhangi bir hosting firması hakkında çok fazla kötü yorum ve şikayet varsa, bu şirket ile çalışmak konusunda tekrar tekrar düşünmelisiniz.

Mutlaka deneyimi ve itibarı olan kalite hosting firmalarını tercih edin.

Şimdi aşağıda sizin için hazırladığımız hosting firmalarına göz atın. Sizce en iyi hosting firması hangisi?

Hozzt

Hozzt

 • Hozzt, 2007 yılında Ankara’da kuruldu.
 • En ucuz hosting paketi yıllık 19.99$ ve %99.9 uptime garantisi.
 • Sağladığı hizmetler arasında Linux Web hosting, Windows Web Hosting, WordPress Hosting, Linux Reseller, Windows Reseller, Cloud VPS, Dedicated Sunucu, SSL Sertifikaları, Domain Tescili yer alıyor.
 • Network altyapısı olarak birebir yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli Brocade NetIron XMR 16000, sunucu başına 100mbit limitsiz internet çıkışı, 10gbit ethernet arayüzü, yerli ve yabancı 6 farklı servis sağlayıcı ile peering.
 • Donanım altyapısı olarak 2 x Intel® Xeon® E5645 (12x 2.40 GHz), 128 GB RAM ve Full SSD HDD sunucular kullanmakta.
 • Türkiye(İstanbul), Amerika ve Avrupa veri merkezi lokasyonları arasında yer alıyor.

Hozzt %25 indirim kuponunu kullan.

Anında Hosting

Anında Hosting

 • Anında Hosting, 2016 yılında Sivas’ta kurulmuştur.
 • Hosting – SEO Reseller – Linux Reseller – Multi Reseller – VDS – VPS – DDos Koruma paketi – SSL sertifikası – Domain Tescil – Transfer hizmetleri sunmakta.
 • En düşük hosting paketi yıllık 11,90TL + KDV’dir. CPU limiti %30’dur ve %99 Uptime garantisi sunmakta.
 • Yıllık hosting ve reseller alımlarında SSL sertifikası ücretsiz.
 • 980 Gbit Ddos Koruma Altyapısı ( Layer 7 Koruma dahil )
 • Sunucuları Netiyi Telekomünikasyon veri merkezinde bulunmakta.

NOT: Türkiye’de MULTİ RESELLER hizmeti sağlayan nadir firmalardan bir tanesidir. DDos Koruma paketlerini network dışında başka firmadan hizmet alan sitelerde kullanabilir.

Anında Hosting %15 indirim kuponunu kullan.

Veridyen

Verdiyen

 • Veridyen, 2016 yılından bu yana hizmet vermektedir.Tüm çalışan ve yönetici kadronun 10+ senelik iş tecrübesi mevcut. Kullanıcı memnuniyeti açısından en iyi hosting firması listesinde.
 • Verdiği hizmetler arasında Alan Adı Kaydı, Web Hosting, Email Hosting, Sunucu ve Bulut Hizmetleri, Özel Yedekleme ve Güvenlik Hizmetleri bulunmaktadır.
 • En ucuz hosting paketi aylık 3.99 TL’den başlamaktadır.
 • Tüm altyapı Denizli ili Pamukkale Üniversitesi Teknokent yerleşkesinde bulunmakta olup 2×10 Gbps internet çıkışına sahiptir.
 • Sunucuların tamamı Intel E5 Çift İşlemci (toplam 16 Core yada 12 Core), Pro seviyesi SSD Diskler, 256 GB ECC DDR4 donanımlarından oluşmaktadır. Kullanılan donanımlar Supermicro,Dell ve HP’dir.
 • Network güvenlik donanımı olarak Juniper MX80, Lan donanımı olarak Juniper EX3300 kullanmaktadır.

Veridyen %25 indirim kuponunu kullan.

Turhost

Turhost

 • Turhost, 2004 yılından itibaren hizmet vermekte. En iyi hosting firmaları arasındadır.
 • Verdiği hizmetler arasında Domain Tescil, Hosting , E-Mail Servisleri, Sunucu Servisleri, Streaming Servisleri (Canlı Yayın) ve Online Ticaret Projeleri yer alıyor.
 • En ucuz hosting planı yıllık 13.50$ dan başlıyor.
 • Türk Telekom’a ait Gayrettepe veri merkezinde, 2×10 Gbps internet çıkışı sağlanmakta.
 • Sunucularının büyük çoğunluğu Intel E5 Çift İşlemci (toplam 16 Core / 12 Core), E-SSD / SAS Hard Diskler, 256 GB ECC Registered Ram den oluşmaktadır. Az bir bölümü de Intel E3 işlemci, E-SDD / SAS Hard Diskler, 32 GB Ecc Registered Ram.
 • Network güvenlik donanımı olarak Juniper Netscreen model firewall kullanılmakta.

Turhost %15 indirim kuponunu kullan.

Güzel Hosting

Güzel Hosting

 • Güzel Hosting 2008 yılında Kütahya’da kurulmuştur. Kullanıcı deneyimlerine göre en iyi hosting firmaları listesinde.
 • Domain Tescili, Web Hosting, Reseller, Sunucu ve SSL satış hizmetleri bulunmakta.
 • En düşük hosting paketi yıllık 19.90TL ‘den başlayıp, uptime garantisi %99.
 • Veri merkezi lokasyonu Denizli, İstanbul ve Fransa (Netinternet, Radore ve OVH veri merkezleriyle çalışmaktalar).
 • Network altyapısı olarak 1Gbit uplink ile hizmet verilen servisler bulunmakta.
 • Sunucuların büyük çoğunluğu Intel E5 Çift İşlemci (toplam 16 Core / 12 Core), SSD diskler ve 64GB ECC Registered Ram’den oluşmaktadır.
 • Network ekipmanları olarak HP ve Juniper marka Switch’ler kullanmaktalar.

Güzel Hosting %10 indirim kuponunu kullan.

AKWebHostingi

Akwebhostingi

 • Akwebhostingi, 2012 yılında kurulan firma Hosting, Reseller, SEO Hosting, SEO Reseller, Mail hosting ve SEO Sunucu hizmeti vermekte.
 • En ucuz hosting paketi yıllık 20Tl’den başlıyor. Bu paket için %25 CPU izni veriliyor.
 • Sunucuları tamamen firmaya ait ve İstanbul Radore, Bursa Dgn ve Denizli Netinternet verimerkezlerinde barınmakta.
 • 2 X 1 Gbit fiber port ile çift router üzerinden yedekli bağlantı sağlanmakta. Uptime süreleri %99,9 olarak garanti edilmekte.
 • Sunucuları E3 ve yeni nesil çift işlemcili E5 serisi işlemcilerden oluşmakta.
 • Sunucularında SSD disk ve SATA3 Enterprise diskler kullanılmakta.
 • Raid 1 ve Raid10 ile güvenlik ve güçlendirme sağladığı sunucularında cloudlinux, cagesf, cxs gibi yazılımlar ile güvenlik sağlıyorlar.
 • Opsiyonel olarak 500 Gbps Anti Ddoss saldırı korumalı IP lerimiz ile saldırı aldığı anda koruma hizmeti verebiliyorlar.

AKWebHostingi %30 indirim kuponunu kullan.

Kodespa Hosting

Kodespa Hosting

 • Kodespa Hosting, 2016 yılında Trabzon’da kuruldu.
 • Domain Tescili, Web Hosting, Sunucu, Co Location, SSL ve Özel VİP Güvenlik hizmetleri sunmakta.
 • En düşük hosting paketi yıllık 49.9+ KDV’dir. CPU limiti %30 ile %70 arasında paketlere göre değişiklik gösteriyor.
 • Sunucuları DGN Plus Veri Merkezinde bulunur (Kısa süre içinde Yurt dışı lokasyon da Servermania ile anlaşma sağlanacaktır. )

Kodespa %20 indirim kuponunu kullan.

Hostinger

Hostinger

 • Hostinger, 2004’te kurulmuştur ve 178 ülkede 29 milyondan fazla kullanıcıya web hosting platformu sunmaktadır.
 • İngiltere, Hollanda, Amerika Birleşik Devletleri ve Singapur’da veri merkezleri bulunmaktadır.
 • En ucuz hosting planı aylık 6,25 TL’den başlıyor.
 • Sunucuları Intel Xeon E5 işlemcisine, 64GB RAM’e, SSD ve SAS/SATA3 (RAID10 koruması) disk sürücülerine sahiptir. 1Gbit ağ ile bağlıdır.
 • Tüm sunucularında DDoS koruması için gelişmiş BitNinja koruma servislerini ve SPAM filtrelemesi için gelişmiş Mailchannels servislerini kullanır.
 • Dünyanın her yerinden ve farklı zaman dilimlerinde çalışan bir ekibi ile 7/24/365 hizmet sağlamaktadır.

Hostinger %25 indirim kuponunu kullan.

Alastyr

Alastyr

 • Alastyr, 2002 yılında İzmir’de kurulmuş ve Smyrna adını 2012 yılında Alastyr olarak değiştirmiştir.
 • Alan Adı Kaydı, Web Hosting ve SSL hizmetleri vermekteler.
 • En düşük hosting paketi yıllık 6,99$’dır. CPU limiti ise %20 oalrak belirlenmiş.
 • İnternet servislerini Dell ve Cisco marka rack tipi kurumsal sunucularda barındırmaktalar.

Alastyr %20 indirim kuponunu kullan.

Netinternet

Netinternet

 • Netinternet, 2006’da Denizli’de kuruldu. İçinde barındırdığı bir çok sunucu ile en iyi hosting firmaları arasında yer alıyor.
 • Web Hosting, Sunucu, Barındırma, Bulut Bilişim, Güvenlik ve Yönetim Hizmetleri sunmakta.
 • En düşük hosting paketi aylık 1,49$’dan başlamakta ve CPU kullanım hakkı %20, sanal ram kullanım hakkınıise 512 MB’dir.
 • 1Gbit bakır / fiber, 10Gbit ve 40Gbit fiber port ile bağlantı sağlanıyor.
 • Datacenter, Denizli / Pamukkale lokasyonludur.

Netinternet %25 indirim kuponunu kullan.

Markum.net

Markum

 • Markum.net, 2000 yılında faaliyete geçmiştir.
 • Alan Adı Kaydı, Hosting, Sunucu, E-posta ve SSL gibi hizmetleri bulunmakta.
 • En düşük hosting paketi yıllık 29,99$ dır.

Markum.net %15 indirim kuponunu kullan.

SNet Hosting

SNet

 • SNET, Sivas’ta 2008 yılında kurulmuştur.
 • Hizmetlerinde alan adı, web hosting, reseller, vds, kiralık sunucu, ssl, optimize hizmetleri gibi detaylı ve profesyonel hizmetleri ile sıfır veri kaybı garantisi sunmakta.
 • En düşük hosting paketi yıllık 29TL’den başlıyor.
 • İzmir ve Sivas olmak üzere iki lokasyonda destek ve satış hizmetleri sunulmaktadır. Sunucu ve network ekipmanları SNET bünyesindedir. 1 Gbit internet çıkışı mevcuttur
 • Envanterinde 200’den fazla gerçek kurumsal sunucu bulunmaktadır.
 • Sunuculardan bir kısmı Dell bir kısmı da Supermicro markalı sunuculardır. Intel E5 İşlemci, SSD Enterprice Hard Diskler, 256 GB Ecc Ram den oluşmaktadır.
 • Network güvenlik donanımı olarak Cisco ekipmanları kullanılmaktadır.

Natro

Natro Hosting

 • Natro, İstanbulda 1999 yılından beri faaliyet göstermekte.
 • Alan Adı Tescili, Web Hosting, Sunucu Kiralama ve Barındırma, Güvenlik Çözümleri gibi hizmet alanları bulunuyor.
 • En ucuz hosting paketi aylık 0,99$ dan başlıyor.
 • Türk Telekom Gayrettepe merkezi ile datacenter arasında 10 Gbit kapasiteli fiber optik bağlantı mevcut.
 • İnternet erişimi Türk Telekom, TNAP, DE-CIX, Cogent, Seabone ve diğer ISS’ler tarafından yedekli olarak toplamda 100 Gbit/sec olarak sağlanmakta.
 • i5,i7 120 GB / 240 GB SSD, Xeon E3 ve  Xeon E5 (Çift CPU) tabanlı sunuculara sahip.

İsimtescil

İsimtescil

 • İsimtescil, 1998 yılında domain ve hosting firması olarak hayata geçmiştir.
 • Paylaşımlı Hosting, VDS, VPS Server, Dedicated Sunucu, Mail Hosting gibi konular da müşterilerine servisler sunuyor.
 • En düşük hosting plan aylık 1,21$ dan başlıyor.
 • 10GB Gayrettepe & 200 Mbps Beşiktaş santral internet bağlantısı bulunmakta.
 • FW ve IDS ile network koruması sağlanmakta.

Radore

Radore

 • Radore, 2004 yılında İstanbul da kurulmuştur. Köklü geçmişi ile en iyi hosting firması listemizde yer alıyor.
 • Sunucu Barındırma, Donanım Kiralama, Bulut Sunucu Servisi, Paylaşımlı Web Hosting, Alan Adı, SSL ve Lisans Kiralama hizmetleri vermekte.
 • En ucuz web hosting paketi yıllık 75TL’dir. %99,99 uptime garantisi verilmekte.
 • Bulunduğu lokasyonda Türk Telekom, Turk Telekom International, Superonline, Vodafone, TurkNet ve Grid Telekom’un fiber altyapılarına doğrudan bağlanabiliyor.
 • Network altyapısında 10 Gbit ethernet ara yüzleri kullanılıyor. İstenildiği takdirde 100 Gbit ethernet erişim kapasitesine de sahip.

Doruk.net

Doruknet

 • Doruk.net, 1993 yılında kurulmuş köklü bir kaliteli hosting firmasıdır.
 • Alan Adı Tescili, Cloud Web Hosting, Sunucu, Mail Çözümleri, Çağrı Sistemleri ve ADSL hizmetleri vermektedir.
 • En düşük cloud hosting paketi aylık 9,08TL olarak sunulmuştur.
 • 8 Gbps’lik internet kapasitesi ile yurt içi ve yurt dışı bir çok farklı erişim noktasından hizmet vermekte.

Sadece Hosting

Sadece Hosting

 • Sadece Hosting, 2005’te faaliyete geçmiş, 2013’ten sonra farklı bir şirket tarafından satın alınan bir hosting firması.
 • Domain Kaydı, Web Hosting, Sunucu, SSL ve Cloud hizmetleri sağlanmakta.
 • En ucuz host planı yıllık 19$’dır.

İxirhost

İxirhost

 • İxirhost, 2005 yılında İstanbul’da kuruldu.
 • Alan Adı Tescili, Web Hosting, Sunucu Kiralama ve Barındırma, SSL hizmetleri gibi servisleri mevcut.
 • En ucuz hosting paketi yıllık 60TL.
 • İnternet erişimi 2x10Gbit uplink ile Brocade Router’lar üzerinden sağlanmakta.
 • E3 ve E5 işlemcilicer ile birlikte sunucularını DELL markası oluşturmakta ayrıca CISCO server ve network ürünleri kullanılmakta.

Netdirekt

Netdirekt

 • Netdirekt, 2009 yılında İzmir’de kurulmuştur.
 • Alan Adı, Web Hosting, Sunucu, SSL, Steam, Cloud ve CDN gibi hizmetler vermekte.
 • En düşük hosting planı yıllık 46TL’den başlamakta olup işlemci ve bellek limiti %15 olarak sabitlenmiş.
 • Servislerini  İzmir, İstanbul, Ankara ve Frankfurt lokasyonlu veri merkezlerinden sağlamaktadır.
 • 40 Gbit Turk Telekom, 20 Gbit Superonline, 10 Gbit Cogent internet bağlantısı olup, yurtdışı DDOS ataklara karşı firewall bulunmakta.

Poyraz Hosting

Poyraz Hosting

 • Poyraz Hosting, 2017 tarihinde kurulmuş olup, bundan önce 10 yıllık bir geçmişi bulunmakta.
 • Alan adı satışı, Web Hosting, Reseller, VPS, VDS ve Sunucu hizmeti vermektedir.
 • En düşük hosting planı yıllık 20TL’den başmakta olup CPU izni bu paket için %20’dir.
 • Sunucuları İstanbul/Radore lokasyondur.
 • DELL sunucu alt yapısında ve SSD diskler üzerinde hizmet vermekte.
 • Kabin hizmetleri 10gbit Radore çıkışlı ve sunuculara 1gbit port olarak hat verilmektedir.
 • Güvenlik hizmeti DDoS koruması olarak yurt dışına 50gbit/s korumalı Voxilty IP üzerinden hizmet vermekte.
 • Donanım yapısı genel olarak Intel Xeon işlemciler kullanılmakta.

Ynt Hosting

YNT Hosting

 • YNT, 2012 yılında İzmir’de kurulmuştur.
 • Alan Adı Tescili, Web Hostong, Sunucu ve SSL gibi hizmetler vermekte.
 • En düşük hosting planı aylık 1,49$’dan başlamaktadır.
 • Network ağı 2 x 10 Gbit Türk Telekom, 2 x 10 Gbit Super Online ve 2 x 1 Gbit Cogent olmak üzere 3 farklı fiber ile bağlantılıdır.
 • Altyapısında DELL R710, R720, R420 ve Fujitsu RX200 sunucularını kullanmakta.
 • İzmir , İstanbul, Ankara ve Frankfurt lokasyonlu veri merkezlerinden bağlantılarını sağlamakta.

İnternet Bilişim

İnternet Bilişim

 • İnternet Bilişim, 2008 yılında kuruldu.
 • Alan Adı Kaydı, Web Hosting, VPS, VDS ve diğer hosting hizmetleri sunulmakta.
 • En düşük hosting paketi yıllık 19TL olup, bu paketin CPU limiti %3’tür. Uptime oranları ise %99.80 dir.

Sunucu Çözümleri

Sunucu Çözümleri

 • Sunucu Çözümleri, 2013 yılında kurulmuştur.
 • Web Hosting, Sanal Sunucu ve Fiziksel Sunucu hizmetleri vermektedir.
 • En düşük hosting planı aylık 3,99TL den başlıyor ve bu paketin CPU limiti %10 olup %99 uptime garantisi verilmekte.

Vargonen

Vargonen

 • Vargonen, 2000 yılında İzmir’de kurulmuştur.
 • Türkiye dışında Hollanda, Almanya, İngiltere, ABD ve Uzak Doğu ülkelerinde hizmet vermekte.
 • Hizmetleri arasında Domain Tescili, Hosting, Bulut Sunucu, Dedicated Server, CDN ve SSL yer alıyor.
 • En ucuz hosting planı aylık 1,99$ üzerinden hesaplanmakta.
 • Network bağlantılarını 2 x 10 Gbit/Sec Türk Telekom, Superonline ve Yurtdışı üzerinden sağlamakta.

Türk Ticaret

Türk Ticaret

 • Türkticaret.net, 2000 yılında faaliyete geçmiştir.
 • Domain, Hosting, Sunucu, Marka Tescil, SSL gibi hizmetleri vardır.
 • En düşük hostig paketi aylık 7,99TL’dir.

Kriweb

Kriweb

 • Kriweb, 1996 yılında İstanbul’da kuruldu.
 • Domain Tescili, Hosting, SSL ve CDN hizmetleri vermekte.
 • En düşük hosting paketi yıllık 29$ dır.
 • Lokasyonu, Equinix tarafından 2017’de satın alınan Zenium’dur.

Labina Hosting

Labina Hosting

 • Labina Hosting, 2005 senesinde Ankara’da kuruldu.
 • Domain Kaydı, Web Hosting, Sunucu, SSL ve SEO hizmetleri vermekteler.
 • En ucuz hosting planı yıllık 30TL + KDVdir.

Limon Hosting

Limon Hosting

 • Limon Hosting, 2009 yılında açılmıştır.
 • Alan Adı Kaydı, Web Hosting, Cloud ve Sunucu hizmeti vermekte.
 • En düşük hosting paketi yıllık 73,56TL’dir.

IHS Telekom

ihs

 • IHS Telekom, 1999 Yılında istanbulhosting.com adı altında kurulmuş daha sonra IHS adını tescil ederek bu ismi kullanmaya devam etmiştir.
 • Domain Tescili, Web Hosting, Sunucu ve SSL hizmetleri bulunuyor.
 • En düşük hosting paketi yıllık 9,95$’dan başlamakta.
 • Sunucuları Beşiktaş Fulya ve Ümraniye Dudullu veri merkezlerinde barınmakta.
 • Hosting sistemleri Redhat ve VMWare tabanlı Cloud altyapısı ile çalışmakta.

Daha.net

Dahanet

 • Daha.net, İstanbul lokasyonlu sunuculara sahip bir hosting firmasıdır.
 • Alan Adı Tescili, Web Hosting, Sunucu, E-posta ve SSL hizmetleri vermekte.
 • En düşük hosting planı yıllık 15$’dan başlamakta. Cloud sunucularda %99,99 uptime garantisi veriliyor.

NettaCompany

NettaCompany

 • NettaCompany, 2014 yılında hizmete başlamıştır.
 • Hosting, E-ticaret, Web Tasarım, Yazılım ve SSL gibi hizmeti mevcut.
 • En ucuz hosting paketi yıllık 14,90TL dir ve %99.9 uptime garantisi vermekte.
 • Radore Verimerkezinin 10Gbit ethernet arayüzünü kullanmakta.
 • Fiber optik kablolar, yedekli ve toplam 1,6 Tbit/s kapasiteli Brocade NetIron XMR 16000’lere bağlanmaktadır.
 • Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone altyapısı ile erişim sağlanabilmekte.
 • 800Gbit’s Gelişmiş Saldırı Engelleme yapısu bulunmakta ve bunlar Hosting, Vds, Dedicated müşterilerine ücretsiz sunulmakta.
 • Alt yapı ekipmanları olarak Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit 10 Gbit ve 100 Gbit port sunulabilmekte.

Hosting Firmaları Listesinde Neden Bazı Şirketler Yok?

Bunun birinci sebebi, ilk adımda popüler olan firmaları eklememizdir. Zamanla diğer şirketler de eklenecektir.

İkinci sebebi ise bazı şirketlerin altyapı ve donanım verilerine ulaşmakta zorluk yaşamamızdır. Gerekli bilgileri almak için gönderdiğimiz maillere ise bazı şirketler hiç cevap vermemiştir. Şeffaflıkta zorlanan bu şirketleri zarar görmemeleri için ifşa etmiyoruz. Fakat şunu söylemeliyiz, gönderdiğiniz maile cevap almadığınız firmalar ile çalışmanızı tavsiye etmem.

Eğer bu listeye eklenmesini istediğiniz şirketler var ise lütfen yorum atarak veya iletişime geçerek bildirin.

En iyi hosting firması listesine eklenmek veya çıkmak isteyen firmalar iletişime geçebilirler.

İlginizi Çekecek Benzer Yazılar

En Hızlı Hosting Firması Hangisi? En hızlı hosting firması incelemesini yapmamızın nedeni, Hız ve SEO ilişkisidir. Site açılış hızı, sitenizi ziyarete gelenler için önemlidir. Ziyaretç...
Cloud Hosting Nedir? Bulut Sunucu Avantajları ve Dezavantajları Cloud Hosting en yeni bulut teknoloji bilişim sistemidir. Bulut hosting, son birkaç yıldır son derece popüler hale geldi. Bulut barındırmanın temelind...
Dedicated Server Nedir? Kiralık Sunucu Avantajları Dedicated sunucular, aslında bir müşterinin tek başına kullanabileceği kiralanmış bir bilgisayardır. Dedicated server planları, ziyaretçileri çok sayı...
WordPress Hosting Taşıma Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım (2018) Bir WordPress sitesini ilk kurmaya karar verdiğinizde, yapmanız gereken birkaç şey vardır. Bir hosting hesabı oluşturmanız, alan adı satın almanız ve ...
16 Yorum “Türkiye’nin En iyi Hosting Firması 2018”
 1. En iyi hosting firması konusunu baya detaylı yazmışsınız sektördeki hemen her firmayı eklemişsiniz gayet güzel ancak Kodespa’nın burada olmamasına şaşırdım açıkçası fena hizmetleri var mükemmel ve destekle alakasız konularda bile yardım ediyorlar birde indirim kuponu veriyorlar bazen.

  1. Bazı firmalarının olmamasının nedeni, ilk başta popüler olanları eklememiz, eklenmeye devam edecektir. Firmaların maillerene bakmaları yeterli. Ayrıca Kodespa eklenmiştir.

   1. Önerimi Dikkate aldığınız için Teşekkür ederim. Türkiyenin köklü firmalarından İHS Telekom da burada yok 🙂

    1. İHS maile cevap vermedi, yeterince bilgiyi alamadık ama yinede ekleyelim. Fakat İHS gittikçe teknoloji haberleri, seo makaleleri ve araçları yayınlayan bir blog haline evriliyor, umarım farkındadırlar.

 2. Doruknet hosting dışında bir sürü alana yöneldi bunlar da baya büyük firma ama bireyselden ziyade kurumsal odaklı çalışıyorar.

 3. Alışkanlıklarından kolay vzgeçen biri dilim kolay kolay hosting değiştirmem ama Son zamanlarda dikkatimi çeken 2 host firması var kodespa ile veridyen ikiside yükselişte bakalım natroyu ihsyi devirebileceklermi 😀

 4. sh ile radore dc onlar bu sektöre biraz büyük kaçmış sanırım 😀
  hosting olarak vargonen kullandım bir dönem iyiydiler

 5. Bende Onur Şahin beyin talebinin ters istikametinde bir talepte bulunmak isterim.
  İnternet Bilişim isimli şirketin burada olmaması gerektiğini düşünüyorum.
  Para verip aldığınız hizmet neticesinde hak ettiğiniz müşteri desteği yerine kaliteli bir fırça yiyebilirsiniz.
  Olay sadece teknik veri olmamalı.

 6. Burada olmaması gereken bir firma varsa natrodur bugün kara cuma diye indirim yaptı aynı şekilde isimtescil de yaptı.
  Bizimle hiçbir alakası olmayan bir günü bize yutturuyorlar. Kara Cuma’ya Karşı Çıkışlar
  Kara Cuma yani Black Friday uygulamasına Türklerin yaşam biçimine zarar verdiği dolayısıyla karşı çıkan Türkçü çevrenin yanı sıra Cuma gününün Müslümanların kutsal bir günü olduğundan dolayı İslam’a inanan bazı kesimler de karşı çıkmaktadır. Ünlülerde Hamza Yerlikaya bu uygulamaya karşı çıkmıştır. Ayrıca geçtiğimiz hafta cuma günü hosting ve site adı satışı yapan kodespa.net firması ilk olarak Mutlu Cumalar kampanyası ile Kara Cuma’ya karşı çıkarken ardından büyük bir Türk teknoloji şirketi olan Vestel de Hayırlı Cumalar kampanyası ile karşı çıkışı sürdürmüştür.

  Şimdi bir de siz düşünün.

 7. bana kalırsa kesinlikle https://www.uzman.net.tr tek geçerim üstelik 4.99$ dan başlıyor yıllık hosting fiyatları buradakilerin fiyatları aylık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir