En Hızlı Wordpress Temaları

WPCİNTemalar7 Yorum

En hızlı wordpress temaları web sitenizin seri bir şekilde açılmasını sağlar. Sizde sitenizin sayfalarının hızlı bir biçimde açılmasını istiyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Bu makalede kapsamlı şekilde sizin hangi tema türlerini seçmeniz gerektiği konusunda bilgiler verecektir.

Direk aşağıya gidip ücretli (premium) olan bu temalardan hangilerinin en hızlı wordpress temaları olduğuna bakabilirsiniz. Ancak neden hızlı bir tema kullanmanız gerektiğini öncelikle size açıklamamıza izin verin.

Neden Hızlı Wordpess Temaları Tercih Edilmeli?

Kendinizi normal bir kullanıcı yerine koyun. Aramak istediğiniz şeyi bulmak için Google amcaya müracaat ettiniz. Aramak istediğiniz kelimeyi yazdınız ve karşınıza onlarca site çıktı. Birine tıkladınız ve açılmasını bekliyorsunuz. O da ne? 5 saniye geçti tıkladığınız site yavaş yavaş yükleniyor ama halen tam olarak yükleme işlemi bitmedi. Siz olsanız hemen bu siteyi kapatıp bir başka siteye girmez miydiniz?

Evet herkesin cevabı aynı. Lokanta da siparişiniz geciktiği zaman sinirlenir ve orayı terk etmek istersiniz. Aynı şekilde kullanıcılar da bilgiye ulaşmak için beklemek istemezler. Ziyaretçiler kesinlikle yavaş yüklenen sitelerden hoşlanmazlar. Yavaş bir site, sizin ziyaretçi kaybına neden olduğu için Google amca’da sizi sevmez ve sizi yüksek sıralardan alıp düşük sıralara itebilir. Siz yavaş olduğunuz için Google tarafından gerilere itildiğiniz için ziyaretçiler sitenizi daha az ziyaret etmiş olurlar.

Umarım Google’da üst sıralara çıkmak ve tema hızı ilişkisini anlamışsınızdır. Ziyaretçiler site hızını beğenecekleri için istedikleri bilgilere kolaylıkla beklemeden ulaşacaklar. Böylelikle Google sizi ödüllendirecek ve üst sıralara taşıyacaktır. Üst sıralarda yer almak istiyorsanız hızlı bir şablona ihtiyacınız var. Tabi ki sadece hız yetmez, isterseniz SEO uyumlu wordpress temaları yazımıza bir göz atabiliriz.

En Hızlı WordPress Temaları Listesi Hazırlarken Kullandığım Yöntemler

Neden Hızlı Tema Kullanmalıyız?Bildiğiniz üzere popüler hız testi araçları var. Bizde en hızlı wordpress temaları belirlemek için Gtmetrix, Pingdom ve GoogleSpeed ​​Insights araçlarını kullandık.

Gtmetrix, test etmek istediğiniz sayfanın sadece hız skorunu yada kaç saniyede yüklendiğini göstermiyor. Aynı zamanda dosya boyutunu, sıkıştırılması gereken html, js ve css ve image dosyalarını, düzeltilmesi gereken versiyon uzantılarını ayrıntılı bir şekilde bizlere sunuyor.

Pingdom, sitenizin yükleme süresini, html, js ve css dosya boyutlarını gösteren kullanımı kolay web tabanlı bir araçtır. Sayfa skorunu 0’dan 100’e kadar göstermektedir.

GoogleSpeed ​​Insights, sayfanızın performansını gösteren bir diğer hız aracıda Google’un bizlere sunduğu bu araç. Masaüstü performansının yanında mobile uyumluluğunu ve mobile hız skorunu da gösteren bu aracı mutlaka kullanmalı ve uyarını dikkate almalısınız.

Bizde bu hız testi araçları ile en hızlı wordpress temaları için birçok temayı test ettik ve bunları karşılaştırdık. Test ettiğimiz onlarca tema arasından sadece 10 tanesini seçtik.

Publisher – En Hızlı WordPress Temaları

Wordpress Publisher Teması Hız Skoru - Publisher Theme Page Speed Score

WordPress Publisher Teması Hız Skoru – Publisher Theme Page Speed Score

Publisher wordpress teması küçük sunucu kullanımlarını kullanarak daha hızlı yüklemek için geliştirilmiştir magazin tasarıma sahip bir tema. Ayrıca tema paketi içerisinde cep telefonlarında çok daha hızlı yüklemek için geliştirilen özel eklenti olan Google AMP‘yi destekliyor.

Temanın Teknoloji, Fashion, Haber, Dergi yada Spor sitelerinde kullanabileceğiniz şablonları mevcut. Bu tema bütün platformlar için uyumlu. Masaüstü bilgisayarlar, iPadler, iPhone’lar, Android telefonlar yada diğer mobil cihazlarda hiç bir sorun olmadan kullanabilirsiniz.

Publisher, kodları değiştirmeden sitenizin herhangi bir bölümünü değiştirmenizi sağlayan bir çok seçenekle birlikte geliyor. Ayrıca Publisher, dilinizde çevirmek için onu kullanabileceğiniz Tercüme Paneli gibi panellerle geliyor veya Font Yöneticisi Panelinde size özel yazı tipleri yükleyebilir ve bunları kullanabilirsiniz. Boyutuna rağmen çok hızlı yüklenen bir tema yapmışlar. Boyutu ve hızı ile ters orantılı olan bu tasarımı kullanmanızı öneririm. Üstelik çok da uçuk bir fiyatı yok.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
92%
GTMETRİX SKORU
99%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

Swift – En Hızlı WordPress Teması

Wordpress Swift Teması Hız Skoru - Swift Theme Page Speed Score

WordPress Swift Teması Hız Skoru – Swift Theme Page Speed Score

Swift wordpress teması daha çok portal görünümde olan bir tasarım. Magazin, blog karışımı diyebiliriz. Ayrıca iş,ticaret teması olarakta kullanabilirsiniz.

Swift teması HTML5 kodlamaya sahip, temiz ve hafif kod yapısı bulunuyor. SEO uyumlu bir tema olmasının yanında reklam yönetimi yapabilir, kısa kodlar ile içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz. Kullanıcı dostu hata sayfaları. Mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için ayrı reklamlar ekleme seçenekleri bulunan sağlam reklam yönetimi. 10 iyi düşünülmüş widget’lar. İş sitelerini kolayca tasarımlamanıza yardımcı olmak için 10+ faydalı sayfa şablonu. Bireysel sayfalar için özel CSS seçeneği, iş siteleri geliştirmek için yine kullanışlı bir araç. Haber kağıdı şablonları. Ve daha birçok özellik mevcut.

İsterseniz 45 günlük deneme sürümünü indirebilir, kullandıktan sonra hoşunuza giderse satın alabilirsiniz. Bu temayı amatör kullanıcılar için pek önermiyor. Panel içeriğini kullanmak ve temayı özelleştirmek biraz zor gelebilir.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
89%
GTMETRİX SKORU
99%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

SociallyViral – En Hızlı WordPress Temaları

Wordpress SociallyViral Teması Hız Skoru - SociallyViral Theme Page Speed Score

WordPress SociallyViral Teması Hız Skoru – SociallyViral Theme Page Speed Score

Sosyal Viral tema adından da anlaşılacağı üzere blogunuzu ve içeriğinizi aktif bir şekilde sosyal paylaşım alanlarında kullanmanız için dizayn edilmiş. Google arama motoru sıralamalarda blogların sosyal medya popülaritesine önem verir. Yazı içerisinde bulunan sosyal medya butonları vasıtasıyla hem siz hemde ziyaretçileriniz beğendi konuları istedikleri zaman kolayca paylaşabilirler. Ayrıca yazı sonunda bulunan “hoşunuza gidebilir” bölümü ziyaretçilerinizin blogta daha fazla zaman geçirmesine olanak sağlar.

Üstelik normal bir makale yazmanın yanında bir konu hakkında inceleme yapmak isterseniz, sizin için hazır inceleme şablonu mevcut. Emin olun bu inceleme sistemi çok hoşunuza gidecek.

Kısa kodlar ile donatılmış olan bu tema, amatör kullanıcılar için hazır bloklar sunarak, içerik hazırlamanızda sizlere yardımcı oluyor. Zengin snippetler ile istediğiniz yazıya puan verilmesini sağlayabilirsiniz. 630’dan fazla Google Fontları ile blog yazılarınızı istediğiniz bir şekile dönüştürebilirsiniz.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
88%
GTMETRİX SKORU
93%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

Authority – En Hızlı WordPress Teması

Wordpress Authority Teması Hız Skoru - Authority Theme Page Speed Score

WordPress Authority Teması Hız Skoru – Authority Theme Page Speed Score

En hızlı wordpress temaları içerisinde bir başka MyThemeShop teması ile karşınızdayız. Authority, iyi tanınmış bir SEO pazarlamacısı olan Matthew Woodward ile birlikte inşa edilen bir WordPress teması. Eğer pazarlama, sağlık, güzellik sitesi açacaksanız bu tasarım size göre. İçeriğinde Adsense yerleşimleri bulunmakta. Bu şablon, kısa sürede güvenilir bir marka oluşturmanıza yardımcı olur.

Tema içeriğinde farklı şablonlar bulunmakta. Örneğin, Oyun yada Fimler için İnceleme, Gezi (Seyehat), Teknoloji, Alışveriş ve Kitap şablonları. Bunlardan istediğinizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca web sitenizin yükleme hızını daha da artırmanıza yardımcı olacak özel bir performans seçenekleri bölümü vardır. Sitenizin görünümünü daha da özelleştirmenize yardımcı olmak için kullanımı kolay bir yönetici paneli bulunuyor. Arka plan rengi, tipografi, renk şeması ve çok daha fazlası. Kullanıcılara daha kapsamlı bir deneyim sunmak için sitenin tasarımına uyum sağlayacak 12 benzersiz özel widget var.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
92%
GTMETRİX SKORU
95%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

NewsOnline – En Hızlı WordPress Temaları

Wordpress NewsOnline Teması Hız Skoru - NewsOnline Theme Page Speed Score

WordPress NewsOnline Teması Hız Skoru – NewsOnline Theme Page Speed Score

Şimdi diyeceksiniz ki “hep aynı şirkete ait temaları paylaşıyorsun kardeşim!”. Hayır dostlar öyle değil. MyThemeShop hız ve seo açısından gerçekten çok iyi işler çıkartarak harika temalar oluşturuyor. Suç bende mi 🙂

NewsOnline teması magazin şablonunda olan, genellikle haber siteleri ve çevrimiçi dergiler için yapılmış bir tasarım. Fakat farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. Örneğin; Aşk, Eğlence, Gıda veya Spor Haberleri olabilir. Bir temayı farklı alanlarda kullanabiliyor olmanız, temanın ne kadar uyumlu, değişken ve esnek bir yapısının olduğunun kanıtıdır. Üstelik çok da hızlı yükleniyor.

Temiz kodlanmış bu tasarım içerisinde bulunan Mega Menü bileşeni ile menülerinizi çok kolay ve profesyonel biçimde oluşturabilirsiniz. Wp Review eklentisi ile yazılarınızı, ziyaretçilerin oylamasına sunabilir, inceleme makaleleri hazırlayabilirsiniz. Wp Subscribe eklentisi ile ziyaretçilerinizi abonelik havuzuna ekleyebilir, yeni eklediğiniz yazılar oldukça ziyaretçilerinizi haberdar edebilirsiniz.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
88%
GTMETRİX SKORU
94%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

Schema – En Hızlı WordPress Teması

Wordpress Schema Teması Hız Skoru - Scheme Theme Page Speed Score

WordPress Schema Teması Hız Skoru – Scheme Theme Page Speed Score

Schema teması gerçekten bu listesi yer alması gereken bir tema. Yüksek hızda yüklenmesinin yanında SEO uyumlu olması bu temayı ön plana çıkartıyor. Tabi bazıları direk görselliğe bakarak bir çok temayı elemekte. Oysa bir temaya gerçek görselliği kazandıracak olan sizlersiniz. Öncelikle hızlı ve SEO uyumlu bir tema alın daha sonra üzerine ne eklenmesi gerekiyorsa siz ekleyin.

MyThemeShop, SEO  dostu temalar hazırlama konusunda çok iyi. Schema teması özel seçenekleri olan panel, kısa kodlar ve widget’lar içerir. Schema ayrıca, sitenizi arama motorlarına yardımcı olmak ve sizi daha üst sıraya koymak için zengin snippet’ler içeriyor. Temiz ve hafif kod yapısına sahiptir. Sucuri tarafından güvenli kodlama yapıldığı tescillenmiştir.  Google Fontlarını istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kişisel bloglar için mükemmel bir tasarım olarak görüyorum.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
85%
GTMETRİX SKORU
93%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

Visia – En Hızlı WordPress Temaları

Wordpress Visia Teması Hız Skoru - Visia Theme Page Speed Score

WordPress Visia Teması Hız Skoru – Visia Theme Page Speed Score

Visia wordpress teması daha çok portfolio (portföy) olarak kullanılan bir tasarım. Kişisel portfolio dışında şirket teması olarak da kullanabilirsiniz. Sürükle-bırak tekniği ile temayı istediğiniz şekle bürüyebilirsiniz. Bu sizin hayal gücünüze kalmış bir şey.

Fakat şunu söylemeliyim gerçekten hızlı bir tema. Sayfa geçiş hızları mükemmel. Bu temaya biraz estetik kattığınızda çok güzel bir görünüme kavuşacağına eminim.

Tamamen mobil uyumlu olan bu tema, bütün tarayıcılarla da uyumludur. 2 ana sayfa varyasyonları (Tam Ekran Slayt Gösterisi / Statik Resim). Yerinde tam proje önizlemeleri ile Fullwidth Ajax portföy ızgarası. Satır içi video desteği (YouTube / Vimeo). Tam işlevli Ajax iletişim formu. 1 tıklama ile demo içe aktarma. Kısa kod editörü. Tercümeye hazır pot dil dosyası mevcuttur.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
65%
GTMETRİX SKORU
93%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

AppTheme – En Hızlı WordPress Teması

Wordpress App Teması Hız Skoru - App Theme Page Speed Score

WordPress App Teması Hız Skoru – App Theme Page Speed Score

AppTheme wordpress teması ile mobil uygulamalarınızı sergileyebilir, satışa sunabilirsiniz. Müşterilerinize kolayca ulaşabilir, müşterilerinize uygulamanızı rahat bir şekilde tanıtabilir, özelliklerini açıklayabilirsiniz. Bunu kaliteli, mobil uyumlu ve hızlı bir tema olan AppTheme ile gerçekleştirebilirsiniz.

AppTheme’in güçlü seçenek paneli ve kolay özelleştirme özellikleri ile sitenizi istediğin şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu temanın SEO optimize edilmiş özellikleri, arama motorundan daha kolay ve hızlı bir şekilde daha fazla ziyaretçiyi elde etmenize yardımcı olur. SEO optimize edilmiş özellikleri ziyaretçileri müşterilere dönüştürmeye yardımcı olduğundan, satışlarınız hızla artacaktır.

Tema içerisinde müşteri inceleme özelliği vardır. Dahili ve şık iletişim formu, Video inceleme özellikleri, Entegre edilmiş sosyal medya özellikleri, Google yazı tipleri ve şık simgele, Güvenli kodlama dili ve daha bir çok özellik.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
90%
GTMETRİX SKORU
89%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

LightHouse – En Hızlı WordPress Temaları

Wordpress LightHouse Teması Hız Skoru - LightHouse THeme Page Speed Score

WordPress LightHouse Teması Hız Skoru – LightHouse Theme Page Speed Score

LightHouse wordpress teması blog/magazin tarzında tasarlanmış bir tema. Tema yapımcıları SEO konusunda kendilerini geliştirmiş olan ve bu yönde hizmet veren bir şirket. Hem hızlı ve SEO uyumlu bir tema arayanlar mutlaka bu tasarımı incelemeli.

Yapımcılar bu temayı hazırlarken mümkün olduğunca az miktarda JS kodlaması yapmışlar. Bu da temanın çok hızlı şekilde yüklenmesini sağlıyor. LightHouse tamamen özelleştirilebilir, 70’den fazla ayar ve 4 widget alanı içeriyor. Header, sidebar ve footer widget’ları mevcut. Bunları reklam alanı ya da farklı bir alan için kullanabilirsiniz. Temanın Themeforest satışı ve puanlaması gayet iyi. Bu, bu temayı satın alanların memnun kaldığının bir göstergesi.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
84%
GTMETRİX SKORU
86%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

Ücretsiz! Basic Teması – En Hızlı WordPress Teması

Ücretsiz Hızlı WordPress Teması - Free Fast Loading WordPress Theme

Ücretsiz Hızlı WordPress Teması – Free Fast Loading WordPress Theme

Yukarıda hep ücretli temalar arasında en hızlı wordpress temalarını sizlere gösterdik. En hızlı wordpress temaları arasında bir de ücretsiz tema ekleyelim dedik. Bu ücretsiz hızlı worpdress temasının adı Basic. İsmi gibi basit ve sade bir tema.

Basit ve sade olmasının yanında işlevsel olarak gayet iyi çalışıyor. Mobil uyumlu ve duyarlı minimal bir tasarım. Tasarım rengi, arka plan ve üst bilgi, sayfa düzeni (sol veya sağ kenar çubuğu, tam ya da merkezli içerik) temanın görünümünü değiştirmek için WordPress Customizer’da çeşitli seçenekler bulunuyor. Schema.org’a otomatik olarak makale yazdırabilir. Çeviri hazır (İngilizce, Rusça, Ukraynaca, Fransızca, Almanca, Lehçe, Türkçe). WPML, WooCommerce, bbPress ile tamamen uyumludur. Tema HTML5 / CSS3 standartlarına, WordPress Codex’in önerileri ve programlama için en iyi uygulamalara uyuma uyumu ile geliştirilmiştir.

İsterseniz ücretsiz sürümü denedikten sonra hoşunuza giderse, paket yükseltebilirsiniz. Ücretli versiyonlarında fazladan Navigasyon Bar, E-posta desteği gibi özellikler mevcut. Fakat ücretsüz sürümü de, ücretli sürümünü aratmayacak şekilde güzel. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

GOOGLESPEED INSİGHTS SKORU
91%
GTMETRİX SKORU
97%
WPCin Hız Skoru
0
Demo Download

En Hızlı WordPress Temaları ile İlgili Son Sözler

Yukarıda en hızlı wordpress temaları listesini hazırlarken fark ettiyseniz diğer site hız ölçme araçlarının yanında “WPCin Skoru” ekledik. Site hızı ölçme araçları sayfalara robot gönderir verir gelen verileri sizlere yansıtırlar. Fakat aynı demonun sayfa yüklenme hızını, 5 (beş) kez art arda ölçmek isteseniz her bir sonuç diğerinin farklı olacaktır. Bunun nedeni o an ki sunucu yanıt süresinden ve robotların çalışma yöntemlerinden kaynaklanmaktadır. Fakat biz yukarıda paylaştığımız temalar için defalarca kendimiz bizzat sayfa hızlarını insan gözüyle test ettik. Ve buna göre puan verdik.

Bunun yanında dosya boyutu diğerlerine göre yüksek olduğu halde hemen hemen aynı hızlarda açılan temalar var. Bu temaların değeri diğer küçük boyutlu temalara göre daha yüksektir. Bunun unutmamak lazım. Publisher ve LightHouse teması gibi…

Umarız ki bu incelememizi beğenmişsinizdir. Eğer sizlerin belirlediği daha hızlı temalar varsa ya da bizim incelememize eklemek istediğiniz notlar veya eleştireceğiniz noktalar varsa lütfen aşağıda yorum olarak yazınız.

Benzer Yazılar

Ücretsiz Themeforest Premium WordPress Temaları (Ekim 2017) Themeforest tarafından ücretsiz olarak sunulan 2017 Ekim ayına ait premium WordPress temalarını paylaşacağız. Envato'nun bu son bahar ayında hiç de cö...
Ücretsiz ThemeForest Premium WordPress Temaları (Mayıs 2018) Themeforest tarafından ücretsiz olarak sunulan 2018 Mayıs ayına ait premium WordPress temalarını paylaşacağız.Ücretsiz temalar için güncelleme v...
Ücretsiz ThemeForest Premium WordPress Temaları (Nisan 2018) Themeforest tarafından ücretsiz olarak sunulan 2018 Nisan ayına ait premium WordPress temalarını paylaşacağız.Ücretsiz temalar için güncelleme v...
WordPress Tema Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Şey Yeni başlayanlar, WordPress sitesi için bir tema seçerken çok kararsız kalırlar. Binlerce ücretsiz ve ücretli seçenek var. Her tema bir diğerinden göz...

7 Yorum: “En Hızlı WordPress Temaları”

  1. Hocam jnews teması hakkında ne düşünüyorsunuz?? Kullanmayı düşünüyorum hızlı değerleri var bakar mısınız

    1. Merhaba, evet gayet güzel bir tema, kullanabilirsiniz. Dosya boyutu 1mb olmasına rağmen güzel hız sonuçları veriyor. Optimize edildiği takdirde daha hızlı hale gelebilir. Kaliteli bir hosting ile kullanılırsa tadından yenmez.

    1. Genesis’in ücretsiz teması olabilir, SocialViral’ın ücretsiz teması da hızlıdır. Veya WordPress’in kendi temalarını kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir